Храмовий празник на вулиці Коновальця30 червня у Дрогобичі на вул. Є.Коновальця парафіяни церкви Дрогобицьких священномучеників Северіяна, Якима та Віталія святкували свій храмовий празник.

Насамперед потрібно зауважити, що дійства такого ґатунку за своїми масштабами Дрогобич ще не бачив. Окрім громади, яка постійно відвідує цей храм було ще й багато гостей. Це скоріш ті люди, які знали на скільки все буде широко. Багато ж, як то кажуть, йшли на звук і там залишалися до кінця дійства.

Тепер про все по порядку. Підготовка до свята розпочалась набагато раніше самого святкування, а саме за два місяці отці Іван Паньків, Андрій Бунь та Роман Скалич вже почали готуватись до щорічного дійства для своєї пастви, яке з кожним роком добавляє у своїх масштабах. А вже за дні три, біля церкви було, як у вулику. Чоловіки косили газони, майстри ставили нові гранітні сходи до церкви, жінки прибирали територію, організатори творчої частини свята ставили сцену, яка цього року була професійною, а дітвора сновигаючи допомагала всім без винятку. Прибирали не лише біля храму, а дякуючи окремим чоловікам, які на проханням отця Івана, повністю очистили від заростів всю частину дороги до церкви, яку ще нарікають «бетонкою». Одним словом робота кипіла аж дим йшов.

Храмовий празник на вул. Є.КоновальцяДуховно-молитовна частина празника розпочалася о 10:00 год. з ранкової служби, яку проводив отець Роман Скалич, опісля в 12:00 год. відбувалася свята літургія за участю багатьох священників Дрогобицького деканату на чолі з отцем Тарасом Герасимчуком. Одні священнослужителі вели службу інші сповідали та причащали людей, яких напрочуд було дуже багато. Святу літургію супроводжував церковний хор, який потрібно відмітити окремо за їх прекрасний спів. Не знаю чи є на Дрогобиччині, щось подібне по професійності виконання. Після служби було освячення води, миропомазання і хода навколо храму. На цьому духовна частина закінчилась.

О 18:00 год. розпочався VII дитячо-молодіжний фестиваль духовно-патріотичної музики, який слід наголосити проводиться вже декілька років поспіль та на який постійно запрошують обдаровану молодь і не тільки з Дрогобича. Таким чином наші духовні наставники усіма силами стараються залучити до таких потрібних речей молодь, проводячи величезну роботу і не тільки на самі свята, а постійно. Це проведення навчань, записи дисків духовно-патріотичної музики, велопрощі, піші ходи по святих місця та багато-багато іншого.

музика на храмовому празнику у ДрогобичіНа цей рік дякуючи окремим меценатам (родини Демків, Підпенько, Токар, Жеплінських), були запрошені гурти: «Кана» з м. Вінниці, який виконує сучасну духовну музику, «Батяри» з міста Мостиська, «Небраска» з м.Дрогобич (байкери), а також велику кількість виконавців: Віталій Жеплінський, Ірина Грицьків, Олена Стасюк, Вероніка Мураль та Ліана Борик (худ. кер. Ляна Воят), Христина на Наталя Федиси, Юрко Жеплінській, Тетяна Щарова, Іван Павелко, Іван Качмар, Тарас Земко, Лілія Брусевич, Тетяна Мацьків (худ. кер. Ляна Воят). Крім цього у святі приймав участь новостворений Український театр на ходулях, який очолив о. Андрій і не давав своїм вихованцям передиху в тренуваннях біля 2-ох місяців до свята. Ці хлопці та дівчата після виступу вмудрялися ще довший час не полишати свої «запасні ноги», а спацирували поміж людей підбадьорюючи їх таким чином до веселішого святкування. З одними фотографувались, з другими братались, ще інших заволікали до танцю. Потім були виступи наймолодших і найактивніших, які своїм співом заворожували слухачів, а вже ближче до вечора за інструменти взялися зубри сцени і до 22:00 год. по усьому мікрорайоні Коновальця звучала красива, професійна жива музика. Одним словом свято вдалося на всі СТО !!!

ФОТО свята