контейнери для РССУ Бориславі розпочинають встановлення контейнерів для роздільного сортування сміття

Шановні мешканці. Цього тижня у м. Бориславі заплановано встановлення контейнерів для роздільного сортування сміття

на майданчиках, де вже облаштовано місця для них.

По мірі облаштування інших майданчиків, контейнери будуть довстановлюватись. Просимо ознайомитись із загальними правилами поводження з твердими побутовими відходами.

Ми розпочинаємо!

Зараз в Україні для подальшої переробки спрямовується лише 4% загальної кількості ТПВ. Підраховано, що при роздільному зборі сміття 80% відходів можна переробляти і, навіть, заробляти на цьому. Та основою будь-якої переробки є саме сортування. Відсортовуючи пластик, скло, папір для переробки, ми можемо зберегти природні ресурси та покращити екологію.

контейнери для РСС

Загальні правила сортування вторсировини:

– зберігайте органічні відходи й вторсировину в різних пакетах;

– промивайте тару від залишків їжі, видаляйте етикетку, кришку;

– сплющуйте тетрапак, металеві банки, скручуйте пляшки з пластика – так вони займуть менше місця;

УВАГА! Небезпечне сміття: батарейки; акумулятори; ртутьвмісні лампи; градусники. Ці види відходів здавайте тільки до спеціальних пунктів прийому. У період їх зберігання в будинку використовуйте коробки або контейнери. Будьте обережні, щоб не пошкодити ртутьвмісні лампи та термометри.

Також існує чимало інформаційних джерел, з яких можна дізнатись про усі нюанси роздільного сортування ТПВ. Наприклад, на освітній онлайн-платформі «Prometheus» є цілий тематичний курс «Побутові відходи – дій зараз!», в якому відображено особливості сортування відходів в нашій країні (практичне сортування для ОСББ, компостування вдома, відповідальність виробника за переробку, стратегічна політика держави у поводженні з побутовими відходами у найближчі роки та ін.).