Дрогобич отримав Бюджет розвитку та Програму соціально-економічного розвитку на 2015 рік
У середу, 18 лютого, відбулося позачергове засідання сесії Дрогобицької міської ради.
За традицією, сесію розпочали з виконання державного гімну. Відтак до депутатів звернувся о. Ростислав. У своїй промові він наголосив на важливості кожного у суспільному житті, нагадав депутатам про їхній обов’язок перед громадою та відповідальність перед Господом Богом.
Ці слова прозвучали не просто так, адже, у залі, кількість депутатів знаходилася на грані кворуму. Оскільки 18 лютого — перший день відзначення першої річниці революції Гідності, то розпочалася сесія з символічних хвилин пам’яті за новітніми героями України. Після художніх виступів та перегляду відео-ролика про події минулорічної давності, депутати поклали свічки-пам’яті до портретів героїв Небесної сотні біля Ратуші.
Нагадаємо, що Дрогобиччина втратила під час революції трьох побратимів — Олега Ушневича, Богдана Вайду, Йосипа Шилінга.
У залі були присутні батько О. Ушневича та донька Й. Шилінга. Секретар міської ради Тарас Метик вручив їм обом матеріальні допомоги в розмірі по 10000 гривень.
Опісля свою роботу розпочала позачергова сесія депутатів міської ради. На порядок денний було винесено основні два питання:
1. Про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку міст Дрогобича та Стебника за 2014 рік та затвердження Програми соціально-економічного та культурного розвитку міст Дрогобича та Стебника на 2015 рік;
2. Про внесення змін до міського бюджету м. Дрогобича на 2015 рік.
Поряд з основними питаннями, депутати розглянули й інші.
До міської ради звернулися представники Катедрального Собору Трійці щодо отримання дозволу на встановлення рельєфу в пам’ять героїв Небесної сотні на фасаді храму.
Представники Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка звернулися з проханням на отримання дозволу встановлення меморіальної таблиці героєві Небечної сотні Роману Варениці на фасаді корпусу колишнього інститут фізики, математики та інформатики, студентом якого він був.
Оскільки на громадських слуханнях прозвучала низка пропозицій, які було прийнято у відповідній Резолюції, то ці пропозиції були включені при прийнятті рішень депутатами — максимальне залучення до співфінансування програм передбачених коштів з обласного бюджету та розроблення програм оптимізації у сфері освіти, медицини та органів самоврядування.
Особливого обговорення серед депутатів ці два питання не викликали, оскільки все було обговорено на громадських слуханнях і позачерговому засіданні виконкому. Єдине, на чому наполягає більшість депутатів — це першочергове проведення ремонту вулиці Самбірської, та не розпорошенні коштів на дрібне виконання робіт. За словами депутатів, краще зробити щось одне і гідно, аніж багато і неякісно. Якщо будуть можливості накопичити додаткові кошти, то депутати за те, аби вирішувати й інші, менш нагальні, проблеми міста.
Також перед депутатами виступив інвестор, який прагне побудувати на території Дрогобиччини сміттєпереробний завод. Однак на запитання депутатів скільки цим інвестором було побудовано заводів в Україні, то він заявив, що працює тільки закордоном. На питання хто йому порадив заснувати свій бізнес у Дрогобичі, адже прибутковіше було б у мегаполісах, чоловік відповів, що у нього тут є друзі.
Т. Метик дав доручення відділу економіки та департаменту міського господарства провести детальний аналіз пропозицій цього інвестора і надати їх депутатам до розгляду на наступній сесії.
Як годиться, сесію закрили виконанням державного гімну.
Наголошуємо, що бюджет розвитку міста прийнятий, однак його переглядатимуть щоквартально.