Зачитування злочинів Доктора Пі у суді зайняло дві години
За іронією долі, у Міжнародний день числа пі відбулося перше повноцінне судове засідання з розгляду кримінального провадження за обвинуваченням Андрія Слюсарчука, знаного як Доктор Пі, у низці злочинів.
На два підготовчі засідання підсудний прибував нестриженим-неголеним, та цього разу у дверях спецавтомобіля з’явилася фігура у костюмі та пальто класичного крою, обличчя виголене, зачіска акуратна.
Слюсарчук виходити відмовився, вимагаючи, щоби забрали людей біля входу в суд. Конвоїр відповів, що не має права нікого забирати, а на пропозицію Слюсарчука почекати, коли всі розійдуться, мовив: “Вони тебе все одно дочекаються. Виходь”.
Перед початком засідання Слюсарчук попросив кави. Один з конвоїрів приніс її в паперовій скляночці з кавомата. Присутніх у залі псевдолікар запевнив: “Я доведу, що я не винний!” У відповідь один із потерпілих запитав: “А може, вам ще й орден треба дати?” Підсудний парирував: “Можливо. Ви ще теж будете відповідати”.
Оголошувати обставини злочинів, інкримінованих Доктору Пі, прокурору довелося впродовж двох годин.
Згідно з обвинувальним висновком, Андрій Слюсарчук народився в пологовому будинку в Житомирі, мати від нього відмовилася, і дитину передали в інтернат. Він неодноразово проходив лікування в психіатричних закладах, тож з дитинства виявляв зацікавлення психіатричною тематикою.
У старшому віці вдавав із себе лікаря. До медичного навчального закладу він не вступив. Але під час навчання в ПТУ створив у себе та оточення уявлення про свої унікальні здібності.
Згодом він звернувся до невстановлених осіб, від яких отримав дипломи про медичну освіту і впродовж 2005 – 2011 років почав видавати себе за лікаря. Слюсарчук використовував дублікат диплома про нібито закінчення в Росії університету імені Пирогова, диплом кандидата медичних наук та доктора медичних наук, видані в академії імені Сеченова, диплом про перепідготовку за спеціальністю практична психологія у Санкт-Петербурзькому державному медуніверситеті. На підставі цих підроблених документів Слюсарчукові вдалося з 2005 по 2011 рік працевлаштуватися вісім разів! Місця праці — інститути, республіканська лікарня, медакадемія і навіть посада радника віце-прем’єр-міністра у Турчинова. А у 2010 році Міністерство освіти під керівництвом Дмитра Табачника на підставі згаданих документів незаконно видає Слюсарчукові атестат вже українського професора. За цими фактами Слюсарчукові інкримінують використання підроблених документів та шахрайство, адже за кожним місцем роботи він отримував зарплатню.
По-справжньому страхітливі діяння Доктора Пі – незаконна лікувальна діяльність, заподіяння тяжких тілесних ушкоджень та тяжких тілесних ушкоджень, що призвели до смерті.
Заподіяння важких тілесних ушкоджень йому інкримінують у таких випадках:
У червні 2006 року в Бродівському районі він зробив трепанацію черепа чоловікові, якого вдарили по голові. Хворий помер того ж дня.
У червні 2008 року в Чорткові Тернопільської області Слюсарчук оперує дівчинку, яка впала з велосипеда й отримала важку травму голови. Наступного дня вона помирає.
До Чорткова Доктор Пі повернувся у серпні 2008-го. Слюсарчук зробив лікувально-діагностичну пункцію головного мозку чоловікові, який отруївся в каналізації. За кілька днів після цього пацієнт помер.
У двох випадках Доктора Пі звинувачують у тому, що його втручання призвело до смерті пацієнтів.
Серпень 2008-го. У Славуті Слюсарчук видаляє пухлину місцевому чоловікові. Після операції людина, яка, зі слів рідних, прийшла до лікарні своїми ногами, опиняється на кладовищі.
У січні 2010 року Слюсарчук приїхав до Кременця Тернопільської області лікувати хлопчика, який отримав травму голови. За два дні після останнього втручання Доктора Пі дитина померла.
Є в справі і чотири випадки лікування без операцій. Слюсарчук ставив діагнози, з яких один виявився неправильним, а ще один взагалі неіснуючим у медицині, і брав з родичів пацієнтів величезні суми на придбання дорогих препаратів і не тільки. Наприклад, від матері хлопця, якого він взявся лікувати від епілепсії, отримав вісім тисяч євро, айфон вартістю сім тисяч гривень та стетоскоп за тисячу гривень.
Слюсарчук заявив: “Винним себе не визнаю за всіма звинуваченнями. Цивільні позови заперечую. Вважаю, що вони мені винні, а не я їм!”
І далі: “Я не визнаю себе за ту особу, за яку мене ідентифікують. Я не та особа. Ні в якому Житомирі я не народився і ні в яких інтернатах не перебував. Крім імені та прізвища, з тією особою мене ніщо не пов’язує”.
Ставлячи питання присутнім на засіданні трьом потерпілим, Доктор Пі сипав медичними термінами і наполягав на правильності призначеного ним лікування.
Після допиту свідків суддя оголосив перерву до 10 години 30 хвилин 25 березня.
Виходячи із зали суду, Доктор Пі намагався керувати конвоїрами, вишикувати їх так, щоб кремезні хлопці прикрили його від об’єктивів камер.
Віктор ДУДАР
ДО РЕЧІ
Андрій Слюсарчук, відомий як Доктор Пі, у перерві засідання пробував переконати присутніх, що судовий процес проти нього замовила Партія регіонів. “Я багато критикував її (Партії регіонів) діяльність», — сказав Слюсарчук.
Утім знайти будь-які сліди цієї критики у пресі чи в інтернеті неможливо. Зате всі пам’ятають, що Доктор Пі був неабияк обласкавлений правлячою партією: міністр освіти і “регіонал” Дмитро Табачник незаконно зробив його “професором”, а Президент — “регіонал” нагородив пройдисвіта Державною премією у розмірі 150 тисяч гривень.