с.Нагуєвичі - ІюФранкоТе, що не приносить вагомого «бабла», нашим депутатам не цікаве…

Сьогодні 21 червня 2013р. на засіданні Верховної Ради України відбулось слухання запитів народних депутатів та прийняття їх до розгляду. Серед них, першим було оголошено запит народного депутата  від 121 виборчого округу Дрогобицького р-ну Романа Ілика щодо надання статусу Національного Державному історико – культурному заповіднику «Нагуєвичі».

Із стенограми «Поіменне голосування про підтримку запиту народного депутата Романа Ілика до Президента України про заснування Національної премії імені Івана Франка та надання садибі-музею Івана Франка у селі Нагуєвичі Дрогобицького району Львівської області статусу Національного

За-80 Проти-1 Утрималось-4 Не голосувало-285  Рішення не прийняте»

І.Франко – визначний український письменник, поет, титан думки і праці, який все своє свідоме життя присвятив літературі. Адже за своє життя він написав 6 тис. творів, за словами Д.Павличка «…він єдиний український письменник, який написав більше ніж усі українські письменники, взяті разом».

У дні святкування 130 – річниці з дня народження Франка, в 1986р., в так званий радянський період видано 50 томів творів письменника. І.Франко в свій час заповнив собою всю літературу ІІ пол. 19 ст. Святкування 150 – річниці з дня народження письменника проводилось під егідою ЮНЕСКО. На святкування приїжджав в цей час діючий президент В.Ющенко, який і висловився про надання статусу Національного Державному історико – культурному заповіднику «Нагуєвичі». Вирішення питання затягнулося на довгих 7 років.

Та нажаль через стільки років народним обранцям культура нашої країни не цікава. І не дивно, навіщо нашим депутатам цікавитися творчістю такої величної багатогранної постаті, як І.Франко, якщо при вирішенні цього питання половина депутатів залишила сесійну залу. Слід зауважити, половині опозиціонерам, також була байдужа знана у всьому світі постать.

Поіменне голосування можна переглянути тут.

Що говорити про пересічних українців, які не знають Франка, не бажають познайомитися з його життям і творчістю, відвідавши його малу Батьківщину – с. Нагуєвичі.