У Дрогобичі меморіальною таблицею увічнили пам’ять про Героя України
У День Гідності та Свободи, 21 листопада, у Дрогобичі меморіальною таблицею увічнили пам’ять про Героя України, майданівця Олега Ушневича. Меморіальну таблицю відкрили на будинку №15 вул. Володимира Великого, де проживав Олег Ушневич.
Розпочався захід з посвяти меморіальної таблиці та чину панахиди, яку відслужили представники духовенства УГКЦ на чолі з отцем Іваном Паньківим.
Опісля до присутніх звернувся міський голова Дрогобича Тарас Кучма. У своїй промові міський очільник
поділився спогадами з майдану. Відтак зазначив, що кожен має талант, однак для кожного важливим є критичний момент прийняття рішення як саме застосувати цей талант: знехтувати ним чи зважитися на подвиг заради мільйонів ціною власного життя.
«Олег був справжнім патріотом. На майдані він проявив свій патріотизм і сповна виконав обов’язок, ставши на захист гідності українського народу. Пам’ятаймо, що життя, яке відібрали у молодих хлопців і дівчат — ціна нашої свободи. Ми залишилися живі і нам продовжувати творити вільну і могутню державу, про яку мріяли Герої Небесної Сотні», — зазначив Тарас Кучма.
Ініціатором встановлення меморіальної таблиці виступив депутат Дрогобицької міської ради Ігор Розлуцький. У своїй промові Ігор Розлуцький подякував дрогобичанам за підтримку та участь у заході. Також депутат міської ради закликав громаду пам’ятати про своїх Героїв, не жити ілюзіями добросусідства з тими, хто багато віків спрямовував усі сили на знищення українського народу.
Відтак перед дрогобичанами та родиною Олега Ушневича виступили з поетичними рядками доцент Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Марія Стецик та виконавиця майданівських пісень, бард, педагог Лілія Кобільник.
На завершення заходу зі словами подяки від батька та родини виступив брат Олега Ушневича Роман, який закликав кожного присутнього пам’ятати про жертовність Героїв Небесної Сотні, про їх подвиг і дбати про те, щоб наші діти ніколи не зазнавали того, що довелося пережити під час Революції Гідності.
Ведучою заходу виступила Уляна Воят.
Олег Ушневич народився 20 червня 1982 року у місті Дрогобичі у сім’ї працівників Дрогобицького нафтопереробного заводу (зараз ВАТ НПК “Галичина”) Михайла та Євгенії Ушневич. Дитинство і юність хлопця пройшли в рідному місті. Спочатку Олег навчався у Дрогобицькій середній школі №14, після закінчення школи вступив у ВПУ №19, а згодом — у Національний Університет «Львівська політехніка». У житті Олег був дуже доброю, чуйною, веселою людиною, надзвичайно любив дітей.
Останнім часом Олег перебував за кордоном. Зі своєї чергової поїздки за кордоном Олег приїхав восени 2013 року і згодом планував знову повертатись назад. Трагічні події, що розгортались в країні, тривожили і не залишили байдужим юнака. На столичний Майдан поїхав у перші ж дні революції. «Тату, як не я, то хто? Не переживай, я вернуся з перемогою», – такі слова сказав Олег батькові, коли востаннє від’їжджав до Києва.
Перед від’їздом до Києва, тримаючи на руках маленького племінника, Олег написав на своїй сторінці в соціальній мережі, що боротиметься «Не за Європу, не проти чи за когось конкретного, ми боримось за їх майбутнє». Багато днів і ночей провів на Майдані у Києві.
Фатальним для Олега, як і для багатьох його соратників по боротьбі, став день 20 лютого 2014-го року на вулиці Інститутській. Наряд «беркутівців» затримався неподалік від Жовтневого палацу. Разом зі снайперами вони почали стрілянину по людях, які рухалися вперед.
Збагнувши небезпеку, Олег кричав усім: «Назад!» – він нахилився, щоб повернути бійця попереду, потягся за ним рукою, і в ту ж секунду куля снайпера-вбивці жорстоко обірвала молоде життя.
Поховали Героя в місті Сколе на місцевому цвинтарі поряд з могилою провідника ОУН Сколівщини. Олегу Ушневичу було лише 31 рік.
За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності, Указом Президента України № 890/2014 від 21 листопада 2014 року Олегу Ушневичу було присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” (посмертно).
Джерело: drohobych-rada.gov.ua