У приватному секторі Полтави популярно встановлювати насоси для води, адже це означає незалежність від комунального постачання. Обладнання здатне забезпечити аквою пральні машини, посудомийки та побутові комунікації. Перед придбанням варто ознайомитися з типами насосів та їх особливостями.

Монтаж: види обладнання

Пристрої встановлюють на поверхні або занурюють на глибину. Перші підійдуть, якщо джерело води знаходиться не більше, ніж 8 метрів під землею. Вони прості у встановленні, вартують дешевше, ніж занурювальні. Перевага — доступ для обслуговування та ремонту відкритий.

Занурювальні моделі встановлюють у водоймах, колодязях — мотор для води охолоджується за допомогою акви, тому необхідно, щоб її рівень не падав. Для цього їх встановлюють на глибині від 8 метрів. Занурювальні насоси можна монтувати на поверхні, але необхідно обладнувати спеціальним кожухом тепловідведення.

Спосіб дії: особливості наземних моделей

Такі агрегати поділяються на вихрові та центробіжні. Перші дешевші, але вони чутливі до домішок у воді. Рідина має бути чистою, рекомендовано використовувати систему фільтрації. Вихрові насоси прості в обслуговуванні, але у них невисокий ККД. Їх зазвичай встановлюють у складі систем автоматизації водопостачання.

Центробіжні моделі не чутливі до домішок, можна монтувати у будь-яких водоймах та колодязях. Такі насоси тихо працюють, вібрація майже відсутня. Вони високопродуктивні, можна встановлювати у якості окремої системи водопостачання.

Занурювальні насоси: основні види

Такі моделі особливо актуальні, якщо поряд з будинком є річка, водойма або глибокий колодязь. Основні види занурювальних насосів:

  • центробіжні — невеликі моделі з колесом в основі;
  • гвинтові — у конструкції передбачено шнек, при його обертанні створюється сильний напір води;
  • вихрові — лопаті у колесі розташовані радіально, завдяки цьому досягається високий потік рідини;
  • вібраційні — працюють на основі поршнів, що виконують зворотно-поступальні дії.

Найпродуктивнішими вважаються центробіжні та вихрові моделі. Вібраційні рідко застосовуються, як окремі агрегати, вони частіше доповнюють автоматизовану систему постачання. Гвинтові підійдуть для забезпечення водою невеликої кількості приладів.

Обираючи насос, варто враховувати не лише конструкцію, але й кількість робочих елементів, максимальну висоту напору, допустимий тип води. Деякі моделі можуть працювати з брудними джерелами, для інших необхідна фільтрація. Якщо шукаєте обладнання для двоповерхового будинку, в каталозі інтернет-магазину Алло можна знайти з максимальною висотою напору 300 метрів. Радимо звернути увагу на моделі з особливостями. Захист від сухого ходу, перегріву та перевантаження — це додаткова безпека від поломок. Насос — це актуальне рішення, якщо у вашому районі часті перебої з водопостачанням!