валюта онлайнНова система валютного регулювання складається з восьми основних постанов НБУ

Національний банк України ухвалив й оприлюднив нормативно-правові акти, які стануть основою для нової

ліберальної системи валютного регулювання, передбаченої законом «Про валюту і валютні операції».

Про це повідомляє «Економічна правда», посилаючись на прес-службу НБУ, передає ДНК.

Нова система валютного регулювання складається з восьми основних постанов НБУ, які замінили попередню базу з 56 нормативно-правових актів у сфері валютного регулювання. Нове валютне регулювання передбачає понад 20 послаблень на валютному ринку, які буде введено з 7 лютого 2019 року.

Зокрема, вдвічі збільшується граничний термін здійснення розрахунків за експортно-імпортними контрактами – до 365 днів; скасовується валютний нагляд за експортно-імпортними операціями до 150 тис. грн; дозволяється вільне використання рахунків юридичних осіб за кордоном (крім операцій з переказу коштів на такі рахунки).

Скасовують також індивідуальні ліцензії на валютні операції – їх замінить система е-лімітів (2 млн євро на рік для юридичних осіб та 50 тис. євро на рік для фізичних осіб).

Скасовують санкції у вигляді зупинення зовнішньоекономічної діяльності за порушення строків розрахунків, а також обмеження на дострокове погашення зовнішніх зобов’язань.

У той же час, дозволяється укладення валютних форвардів для хеджування експортно-імпортних і боргових операцій, здійснення операцій за рахунками юридичних осіб-нерезидентів в банках України.

Скасовується також процедура реєстрації зовнішніх запозичень, дозволяється оnline-купівля іноземної валюти фізичними особами (в межах ліміту купівлі готівкової валюти – до 150 тис. грн/день в еквіваленті).

Банкам дозволяється продавати своїм клієнтам державні цінні папери, номіновані в іноземній валюті, за іноземну валюту, а також дозволено укладення валютних свопів з резидентами та нерезидентами.