вода по графікуАбонентам КП «Вододар» (мешканці Східниці та Борислава) подаватимуть воду три години на добу

Про це повідомляє прес-служба Бориславської міської ради, передає ДНК.

Як зазначають у прес-службі, з 1 січня 2019 року набрав чинності Закону України «Про ринок електричної енергії», який ставить жорсткі і фінансово неможливі до виконання умови щодо закупівлі електроенергії непобутовим споживачам, зокрема, водопостачальному підприємству м. Борислава — КП «Вододар».

Зонний облік, який до цього часу дозволяв підприємству використовувати нічний тариф для подачі води, скасовано. Електроенергія тепер коштуватиме підприємству приблизно в чотири рази дорожче. Заходи, які впроваджувались щодо покращення водопостачання шляхом мінімізації затрат на енергоресурси, зараз не приносять фінансової користі. Окрім цього, згідно із комерційним пропозиціями постачальника енергії, вимагається 100% передплата авансу на послугу з електропостачання («Вододар» отримує кошти від своїх абонентів після закриття розрахункового періоду, а оплачувати за електроенергію тепер буде змушене заздалегідь, перед отриманням послуги).

Виходячи з такого скрутного становища, КП «Вододар» змушено тимчасово відкоригувати графік подачі води мешканцям м. Борислава та смт. Східниця.

Наразі, за інформацією директора КП «Вододар» Ярослава Лопушанського, тимчасовий графік подачі води буде наступним.

м. Борислав, окрім мікрорайону Баня* вечірня подача

(орієнтовно з 18:00 год до 21:00 год.) **

м. Борислав мікрорайон Баня* ранкова подача

(орієнтовно з 6:00 до 09:00 год.) **

смт. Східниця вечірня подача

(орієнтовно з 18:00 год. до 21:00 год.)

* мікрорайон Баня – вул. Церковна, вул. Потік, вул. Мазепи, вул. Гоголя, вул. Шухевича, вул. Народної Гвардії, вул. Стуса, вул. Івасюка, вул. Січових Стрільців, Заньковецької, Наливайка, Котляревського, вул. Івана Франка, вул. Возз’єднання, вул. Тихого, вул. Каденюка, вул. Куліша, частково вул. Транспортна, частково вул. Шевченка, частково вул. Петлюри

** Можлива додаткова подача води, не зазначена в цьому графіку.

Нагадаємо, на минулій сесії депутати Бориславської міської ради підтримали звернення до вищої влади стосовно внесення змін до нового закону про електроенергію. На розгляді Верховної Ради України перебуває проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо постачання електричної енергії суб’єктам господарювання, що надають комунальні послуги та коригування цін/тарифів на комунальні послуги». В ньому, зокрема, пропонують комунальні підприємства віднести до категорії покупців електроенергії за універсальною послугою, для яких передбачена спрощена процедура закупівлі електроенергії.

Допоки ситуація в державі вирішується, міська рада та КП «Вододар» розглядають варіанти для порятунку підприємства в кризовий період. Підняття тарифу на послуги з водопостачання влада не підтримала. Обрано інший варіант, згідно якого на підприємстві вживаються жорсткі заходи з економії. Паралельно також розглядається варіант підтримки підприємства за кошти з міського бюджету. Завдання, яке стоїть перед керівництвом підприємства, — протягом двох місяців вийти з кризи та стабілізувати роботу.