Сучасний світ важко уявити без підключення до мережі інтернет. Саме тому в більшості помешкань встановлене обладнання для трансляції Wi-Fi сигналу. Перше, на що люди дивляться перед підключенням інтернету, це ціна на послуги та швидкість з’єднання та передачі даних. Це дійсно важливий момент, але ще важливішим є вибір самого маршрутизатора (роутера). Саме від нього залежить якість з’єднання. Пропонуємо ознайомитись з характеристиками, на які варто звернути увагу перед покупкою.

Тип WAN-портів

Тип порта показує, як пристрій буде підключатись до самого провайдера. Залежності від цього Wi-Fi роутери мають три вида з’єднання. 

Ethernet

Такий тип підключення найширше використовується в містах. Для проведення інтернету використовується кабель витої пари. Швидкість такого з’єднання може бути різною.  Fast Ethernet – до 100 Мбіт/с, Gigabit Ethernet – до 1 Гбит/с. 

USB 3/4G

Цей тип підключення поширений, навпаки, за містом. Там, де важко провести кабельне з’єднання. Використовується для цього модем мобільного оператора. Особливістю такого підключення є простота в проведенні та використанні. Не потребує особливих знань та вмінь.

ADSL

Найменш популярний тип підключення на даний момент. Він ширше був розповсюджений раніше. Для отримання мережі використовується кабель стаціонарного телефону.

Протоколи та частота

Існує три основні протоколи, які підтримують Wi-Fi роутери. Це PPPoE, PPTP, L2TP. Саме від них напряму залежить, чи може сам маршрутизатор отримувати дані від провайдера. Тобто, якщо протоколи не підтримуються, то відповідно і з’єднання не буде. Більшість Wi-Fi роутерів підтримують стандартні протоколи, але перед покупкою варто уточнити цю інформацію.

Весь Wi-Fi працює на частотах 2,4 і 5 ГГц. Відмінність між ними в тому, що перший варіант може забезпечити покриття на великій території. А другий менш завантажений, надійніший і працює без перебоїв. 

Антени

У Wi-Fi роутерах антени можуть бути внутрішніми та зовнішніми. Внутрішні не потрібно самому налаштовувати, а от зовнішні можна наставляти в потрібному напрямку залежно від потреби.

Кількість також може бути різною. Зазвичай це від одної до восьми штук. Від цього залежить швидкість передачі даних. Наприклад, якщо маршрутизатор з однією антеною має швидкість 150 Мбіт/С, то з двома буде мати 300 Мбіт/с  і так далі. 

Додаткові функції

Маршрутизатори не обмежуються лише передачею інтернету. Є моделі, які мають більше функцій, і це варто також врахувати. Є роутери з USB входом для підключення принтера чи флешки. Таким чином буде легше обмінюватись даними. Також є маршрутизатори з ретрансляторами, які покращують сигнал там, де він поганий. Або ж спеціальна функція, яка фільтрує та захищає трафік. 

Wi-Fi роутер вибрати не важко, потрібно лише звернути увагу на декілька важливих характеристик, щоб інтернет був максимально швидким. 

Підібрати якісний маршрутизатор можна на сайті магазина Алло. Великий вибір, доступні ціни, зручний спосіб доставки та оплати – все це гарантовано отримає кожен покупець.