безкоштовний Wi-FiУже цього року в місті буде облаштовано вісім безкоштовних Wi-Fi зон, вісім веб-камер для оглядин туристичних об`єктів через портал міста та два мобільні додатки (україно- та англомовні)

Комунальна установа «Інститут міста Дрогобича», яка ще з 2016 року вела проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ» в розділі «Розумні міста» отримала перемогу. З цього приводу було підписано двохсторонню угоду між Дрогобицькою міською радою, та керівником ЄС – ПРООН в Україні.

Як повідомив обласний керівник Проекту Ігор Назар, дані проекти є пілотними та проходять ретельний відбір. На сьогодні у Львівській області в рамках проекту «Розумні міста», окрім Дрогобича, співфінансування отримало ще місто Золочів. В Україні таких міст близько 25. Також обласне керівництво проінформувало, що це не останній проект для Дрогобича в рамках «Розумні міста». Цього року планується реалізувати ще як мінімум один проект в рамках SmartCity.

Проект «Дрогобич туристичний», за словами директора КУ «Інститут міста Дрогобича» Володимира Кондзьолки та радника міського голови Станіслава Гайдерa, супроводжуватиметься втіленням комплексу заходів для збільшення туристичної привабливості міста Дрогобича, задоволення рекреаційних туристичних та інших потреб містян і гостей. Запуск мобільних додатків спростить пошук важливої інформації про місто як для жителів, так і гостей Дрогобича. Жителі міста зможуть отримувати важливі повідомлення та інформацію про життя Дрогобича з офіційних джерел. Туристи також без перешкод зможуть знайти для себе важливу інформацію про відпочинок, екскурсії, туристичні послуги, історичні об’єкти та інше.

Створення Wi-Fi мереж та робота веб-камер у найбільш відвідуваних місцях заохочуватиме до частішого відвідування цих об’єктів не тільки дрогобичан, а й туристів, внаслідок чого їхній відпочинок стане більш комфортним. В результаті запровадження вищезгаданих новинок Дрогобич отримає онлайн відображення туристичних та культурних візитівок міста, які можна переглянути в режимі онлайн з будь-якої точки світу. Попередньо Wi-Fi зони будуть розміщені у паркових зонах, зокрема у парку Степана Бандери, біля костелу, Церкви святого Юри, Народного дому ім. Івана Франка, Площі Ринок та ін.

Нагадаємо, згідно програми 80% фінансування виділяє ЄС-ПРООН, 20% — міська рада. Загальний бюджет проекту складе близько 320 тис. грн.

Джерело: Дрогобицька міська рада