фрілансериУсе більше людей замість стаціонарної роботи в офісі вибирають фриланс. А що це таке?

Дослівно з англійської “frееlanse” означає “вільний спис”. Та по суті фрилансер – це вільнонайманець, котрий сам шукає собі проекти і тимчасово працю над ними.

Завдяки такій роботі можна не лише економити час, а й набагато більше заробляти. Так, наприклад, програмісти можуть отримувати від 15 до 40 доларів за годину, розробники рекламних текстів – від 5 доларів за 1000 знаків, перекладачі від 4 доларів за тисячу знаків. Тож не дивно, що за останні п’ять років фахівці на найбільшій біржі фрилансу України заробили 34 мільйони доларів!

Детальніше про ринок фрилансу в Україні спілкуємося з Владиславом Цигодою, спеціалістом з розвитку бізнес-фрилансу.

За якою схемою працює фрилансер?

Усе дуже просто. Фрилансер на спеціальних біржах сам шукає для себе проект, у якому йому підходять і зарплата, і умови праці. Потім зв’язується з керівником проекту, пропонує свої послуги. Якщо тимчасового роботодавця все влаштовує, вони укладають контракт і так працюють. Це дуже зручно, адже немає прив’язки до робочого місця і часу роботи. Із замовником фрилансер спілкується дистанційно – по телефону, через інтернет або інші канали зв’язку.

Яких спеціалістів нині найбільше потребує ринок фрилансу?

Передусім це фахівці в ІТ-сфері та дизайні. Далі йдуть копірайтери, перекладачі, системні адміністратори, фахівці з маркетингу. У середньому фрилансери заробляють в 1,5 – 2 рази більше від офісних колег. А успішні українські фрилансери отримують приблизно 16 доларів за годину. Щоб почати займатися фрилансом, треба спершу зареєструватися на найбільших популярних біржах, створити своє портфоліо. І там шукати для себе роботу. До речі, дуже часто закордонні фірми вибирають для співпраці не європейського чи американського фрилансера, а українського. Все тому, що наші просять у два-три рази меншу плату за виконану роботу.

Уляна ВІТЮК