СБУ блокувала діяльність злочинного угруповання, яке займалося рекетом на Львівщині

У результаті спецоперації на Львівщині нейтралізовано діяльність лідера злочинного угрупування та його активних учасників, які тероризували і намагались тримати в страху місцевих жителів. Зловмисники займались вимаганням грошей за неіснуючі борги або через штучно створені конфліктні ситуації, передає ДНК.

У разі незгоди платити «данину» – погрожували потерпілим застосуванням насилля та фізичною розправою. Серед громадян, у яких фігуранти намагалися «вибити» гроші були й щойно мобілізовані до лав українського війська.

Злочинні дії угруповання призводили до розхитування суспільно-політичної обстановки і загострення криміногенної ситуації в західному регіоні.

Зокрема, задокументовано, що зловмисники вимагали від одного з військових щомісячно сплачувати їм 2 тис. дол. за вигадану «заборгованість».

Співробітники СБУ затримали лідера злочинного угруповання під час отримання частини чергової «данини» — 40 тисяч гривень. Встановлено, що кримінальник спрямовував гроші на поповнення злочинної «каси», яку контролювали «злодії в законі». Під час обшуку в його помешканні виявлено майже 350 тис. дол., які можливо належать до так званого «общаку».

Слідчі Служби безпеки повідомили затриманому про підозру за ч. 4 ст. 189 Кримінального кодексу України (вимагання в умовах воєнного стану).

За матеріалами СБУ, суд обрав йому запобіжний захід — тримання під вартою без права внесення застави. Тривають комплексні заходи для притягнення до відповідальності інших учасників угруповання.

Зловмисникам загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна.

Спецоперацію проводили співробітники СБУ у Львівській області