Після початку повномасштабного вторгнення рф 16-річний Тигран пішов у військкомат

Хлопець дуже хотів служити, але його не взяли. Тож він почав партизанити.

Журналістка Яніна Соколова поспілкувалася з матір’ю 16-річного Тиграна Оганесяна, якому російські окупанти вистрілили у серце за проукраїнську позицію. Відео розмови Соколова опублікувала у YouTube.

Мати Тиграна звати Ксенія, зараз вона перебуває з молодшою дочкою у Німеччині. У молодшої сестри Тиграна вада серця, а тому вона зараз проходить лікування.

Мати Тиграна розповіла, що син захоплювався історією України. На всі свята він просив дарувати йому книги з історії України. Хлопець мріяв стати військовим, хоча рідні радили йому обрати професію вчителя історії.

Після початку повномасштабного російського вторгнення 16-річний Тигран пішов у військкомат. Хлопець дуже хотів служити, але його не взяли. Тож він почав партизанити.

У вересні минулого року російські загарбники викрали Тиграна та його друга Микиту та кинули у підвал. Хлопців підозрювали у підготовці «теракту», а тому катували протягом п’яти днів. Після цього окупаційна влада не випускала хлопців із захопленого міста.

«Вони побили Тиграна, потім привезли до підвалу і там електичним струмом його катували. Я з ним говорила перед цим і він мені казав: «Мамо, я полон не винесу», — розповіла мати Тиграна.

Вона також сказала, що окрім відео, яке Тигран записав перед смертю, були голосові повідомлення. Це його останні слова: «Передайте мамі, що я її дуже люблю. Мати кличуть Ксюша Староверова, знайдіть її в інтернеті».

За словами Ксенії, її син хотів, щоб його поховали у військовій формі. Жінка просила про це, проте окупаційна влада не дозволила.

Вбивство підлітків у Бердянську

У неділю, 25 червня, стало відомо, що російські окупанти вбили у Бердянську двох проукраїнських підлітків, їх звинувачували у тому, що вони є «терористами». Один із загиблих – 16-річний Тигран Оганесян. Особа другого вбитого росіянами українця поки що невідома.

У соцмережах з’явилося відео, яке записував сам Тігран. На ньому видно, що він з автоматом та в тактичних рукавичках. На ньому він каже:

«Все, це смерть, пацани. Прощайте. Слава Україні».

Перед смертю хлопці встигли застрелити окупанта та зарізати місцевого поліцейського.