ВакцинуванняУ Львівській області розпочався проект з імунізації школярів для стабілізації ситуації із захворюваністю на кір

Про це розповіла в. о. міністра охорони здоров’я України доктор Уляна Супрун під час брифінгу сьогодні, повідомляє

кореспондент Leopolis.news.

Уляна Супрун назвала цей проект спецоперацією і сказала, що він розпочнеться на Львівщині наступного тижня. За її словами, кілька тижнів відбуватиметься планування та підготовка, а в середині лютого розпочнеться вакцинація від кору тих школярів, які насправді не отримали вакцину або чиї батьки купили довідку про щеплення.

«Зараз в Україні продовжується спалах кору. Вже 54 тисячі людей захворіли і 21 людина померла від цієї хвороби. Кір – це захворювання, якому можна дуже легко запобігти: треба тільки вакцинуватися. В Україні є понад 800 тисяч доз вакцини проти кору. Ми розпочинаємо у Львівській області спеціальну кампанію, щоб вакцинувати дітей у школах, адже тут найбільше хворих», – розповіла Уляна Супрун.

Вона сказала, що спалах кору зараз є такою ж загрозою для життів українців, як війна та інші надзвичайні ситуації.

«Вакцинація від кору – це не питання віри. Це є доконаний факт. Вакцинація – це доказова медицина, яка роками рятує мільйони життів по всьому світу. Тому ми наполягатимемо, щоб ті батьки, які не вірять у вакцину, поспілкувалися зі своїми лікарями, щоб вони послухали комунікаційну кампанію і нарешті побачили цей факт», – сказала Уляна Супрун.

Генеральний директор ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» доктор Володимир Курпіта наголосив, що лікування від кору немає, а єдиний захист – це вакцина. Він зазначив, що вакцинуватимуть дітей віком від 6 до 18 років. Щеплення робитимуть виключно з письмової згоди батьків.

У Львівській області, за словами чиновника, є понад 50 тисяч доз бельгійської та американської вакцини, а за потреби МОЗ готове надати ще таку саму кількість доз.

«Ми не говоримо про планову вакцинацію, вона відбуватиметься окремо. Ми закликаємо під час кампанії звернутися до наших мобільних груп або сімейних лікарів тих батьків, чиї діти не отримали щеплення або кому вакцинація від кору була вписана у медичну картку випадково», – пояснив Володимир Курпіта.

Він додав, що у Львівській області є 29 тисяч дітей, які не отримали щеплення від кору, а 20 тисяч із них навчаються у школах. У межах кампанії із батьками цих дітей будуть проводити зустрічі, на яких пояснюватимуть про важливість вакцинації. Також батькам дадуть можливість побачити, чи була вакцина належно збережена і є безпечною.

В області діятимуть мобільні бригади, в яких працюватимуть експерти з вакцинації. Ці бригади їздитимуть по школах із вакцинами. Але батьки, які хочуть, щоб дитину щепив сімейний лікар, зможуть отримати вакцину і провести процедуру у свого лікаря.

Також упродовж кампанії на Львівщині поширюватимуть матеріали з інформацією про необхідність вакцинації від кору.

Леся БУРБАН, Leopolis.news