Фантастична знахідкаВиявилося, що люди жили тут вже в мідну добу, раніше, ніж на Землі з’явилася піраміда Хеопса

Болгарські підводні археологи виявили, що вік затопленого доісторичного поселення біля гирла річки Ропотамо в

південно-східній Болгарії становить 6000 років, що приблизно за 1500 років до будівництва піраміди Хеопса.

Про це пише Archaeology in Bulgaria, передає Д-НК.

Таким чином, виявилося, що люди жили тут вже в мідну добу, раніше, ніж на Землі з’явилася піраміда Хеопса, підкреслюють дослідники.

Однак остання підводна археологічна експедиція восени 2020 року показав, що затоплене доісторичне поселення на березі Чорного моря біля гирла було заселено приблизно на 1000 років раніше, ніж вважалося раніше.

Таким чином, дослідження Центру підводної археології, що базується в болгарському чорноморському місті Созополь, відсунули його датування на енеоліт (мідна доба).

“Наше відкриття цього року — це матеріали мідної доби з поселення, яке на момент свого існування перебувало повністю на суші, оскільки вони були виявлені в шарі, характерному для наземного середовища”, — сказав археолог Калін Дімітров з Созопольского центру підводної археології.

Археологічні дослідження показують, що затоплене доісторичне поселення біля гирла річки Ропотамо в південно-східній Болгарії було постійно заселене. Виявляється, після того, як люди оселилися тут в епоху енеоліту 6000 років тому, “місто” також було заселене під час бронзової доби.

Нещодавно виявлені матеріали халколітського періоду показують, що люди жили в нині затопленому доісторичному поселенні 6000 років тому, тобто приблизно за 1500 років до будівництва піраміди Хеопса в Стародавньому Єгипті в 2600−2500 роках до нашої ери.

Болгарські археологи встановили, що, хоча під час первісного заселення стоянки біля гирла річки Ропотамо в енеоліті, доісторичне прибережне поселення повністю перебувало на суші, рівень Чорного моря швидко піднявся, а в бронзовому столітті жителі поселення вже повинні були будувати свої будинки над водою на дерев’яних палях.

Було виявлено, що частини дерев’яних паль вціліли під водою, що свідчить про швидке підвищення рівня Чорного моря в зазначений період.