самоврядування в ДрогобичіУ Дрогобичі відбулося відкриття дводенного семінару, присвяченого проблемам місцевого самоврядування

Вчора, 26 лютого, у Дрогобичі відбулося відкриття шостого щорічного семінару «Практичні аспекти місцевого самоврядування – 2016: нові виклики та можливості».

Дрогобицька міська рада спільно з Центром громадянських ініціатив (м. Львів) виступила організатором заходу.

Як наголосив представник Центру громадських ініціатив Віталій Загайний, вперше проведення семінару винесено за межі Львова. Також було акцентовано на широкій географії учасників, які прибули чи не з усіх областей України.

Привітав гостей на теренах Дрогобича міський голова Тарас Кучма. Презентуючи місто, він сказав, що Дрогобич – це галицька Каліфорнія, адже у минулому у регіоні у великій кількості видобували нафту. Підходячи ближче до тематики заходу, Тарас Кучма зазначив, що на заваді розвитку місцевого самоврядування нині стоїть багато недоладностей, пов’язаних із двояким трактуванням законодавства, некомпетентності органів вищих інстанцій та інше. Міський очільник побажав учасника дійства плідної роботи і здобуття практичних навичок.

Вступне слово також мав заступник голови обласної ради Володимир Гірняк.

Після цього, представники місцевого самоврядування з різних куточків України слухали виступ секретаря Дрогобицької міської ради Олега Хруща, який презентував систему поіменного голосування, що з учорашнього дня стала доступною для голосування дрогобицьким депутатам. Естафету від секретаря ради перебрав експерт з поіменного голосування Святослав Грабовський. По тому учасники з’їзду жваво цікавилися специфікою роботи електронної системи, висловлювали свої думки та бачення з цього приводу. Підсумком першого раунду семінару стало ознайомлення гостей з моделлю нового веб-ресурсу Дрогобицької міської ради, який має запрацювати у найближчому часі.

Відтак представник київського осередку Центру політичних студій та аналітики Володимир Тарнай виголосив доповідь на тему: «Доступні місцеві бюджети: як зробити бюджет зрозумілим для громади».

Завершили свої нинішні відвідини Дрогобича гості з усієї України екскурсією по місту.

До речі, 27 лютого робота цього семінару буде продовжена у сусідньому місті Трускавці.