Училища ДрогобичаРуба на сьогоднішньому засіданні сесії Дрогобицької міської ради постало питання про фінансування ВПУ № 19 та Дрогобицького професійного політехнічного ліцею за січень

Оскільки поки що на законодавчому рівні не виправлено до кінця недоречність з впорядкуванням фінансування професійно-технічних закладів, йшлося про те, щоб один місяць ці два училища профінансували з місцевого бюджету. Ціна питання — 1 мільйон 900 тисяч гривень, передбачених на зарплати викладачам, стипендії студентам та оплату енергоносіїв профтехзакладів.

Депутати у коментуванні проекту ухвали поділилися два табори. Одні рішуче протестували проти того, щоб «відрізати» від і так куцого міського бюджету, якому через недофінсування держави бракує 53 мільйони гривень на утримання освіти та медицини, майже два мільйони гривень, що не будуть компенсовані. Інші ж, на противагу колегам, закликали підтримати ухвалу, проявити законодавчий послух і не створювати прецеденту, позаяк майже усі училища в Україні отримали гроші за січень з місцевих скарбниць. Суперечність розв’язала у залі жваве і довготривале обговорення питання.

Частково об’єднавчою була пропозиція міського голови Тараса Кучми — передбачити з міського бюджету кошти лише на стипендії, харчування студентів, енергоносії двох училищ за січень. Проте, зрештою, одностайно депутати на неї не пристали.

У результаті голосування ухвала про виділення 1 мільйона 900 тисяч для місячного утримання двох дрогобицьких професійно-технічних училищ потрібної кількості голосів не набрала.