Олексей Коровин - путишествинникУкраїнський мандрівник проїхав 29 тисяч кілометрів до Австралії на мотоциклі

Мандрівка Олексія Коровіна розпочалася ще минулоріч. Чотири з половиною місяці чоловік провів у мандрах зі своїм мотодругом. Кінцевою точкою подорожі став далекий Сідней.

“Загалом я здолав на мото­циклі марки “ВМW” 29 ти­сяч кілометрів, проїхав 16 країн, — розповідає хар­ківський екстремал. — Я ма­ндрував не як турист, адже намагався навіть не заїжджа­ти у великі міста – хотів ба­чити первозданну красу тих місць, людей, які відкриті й добродушні. Найбільше вра­зило побачене у Пакистані, Непалі, на островах Індонезії й Австралії. Ці країни дуже незвичайні!”

Щоправда, мандрівку Олек­сія Коровіна легкою не на­звеш. Через бездоріжжя Лао­су в мотоцикла згоріло зчеп­лення, і екстремал мусив аж три тисячі (!) кілометрів діставатися на несправному транспорті до Бангкока.

“Насправді найважчим мо­ментом моїх мандрів стало очікування: в столиці Таї­ланду на ремонт мотоцикла чекав десять днів, — каже мандрівник. — У цей час було дуже складно, адже я не можу поводитись як звичайний ту­рист, і я рвався в дорогу. До слова, в середньому щодня долав по 400 кілометрів шля­ху, хоча були дні, коли проїж­джав 200 кілометрів, а були – що й по 800 – 900 кілометрів”. А в Пакистані Олексій Ко­ровій був змушений бороти­ся за своє життя. З містечка Квета він виїхав уранці, не оформивши важливого доку­мента – про супровід поліції.

“На мандрівку до Сіднея витратив 12 тисяч доларів, половину з них — на бензин”.

Олексій їхав сам, і на шляху потрапив під обстріл трьох талібів. “У них були автомати Калашникова, і вони показа­ли, аби я зупинився. Зі собою я везу багато техніки, одягне­ний теж непогано, тож таліби хотіли поживитися, — прига­дує мандрівник. — Я зрозумів, що єдиний спосіб – тиснути на газ, адже бойовики були на мопедах, я ж – на мото­циклі. Автоматна черга уві­йшла в гірську породу справа від мене. Аж через 80 кіло­метрів я зустрів поліцейських, вони повернули мене назад, і змусили дочекатися потріб­ного дозволу та їхати із супро­водом поліції”.

Зі Східного Тимору Олек­сій збирався вирушати до острівної Австралії. Однак на паром чоловіку довелося чекати аж півтора місяці. Тому мандрівка затягнулась аж на 137 днів замість плано­ваних ста!

На своєму байку Олексій Коровін віз інструменти та запчастини до “жовтого”, на­мет, спальник, каримат, осо­бисті речі та електроніку, позаяк постійно виставляв відео та фотозвіти зі своїх мандрів. Готував їжу чоловік уранці та ввечері: їв каші, купував міс­цеві частування. Ночував мандрівник то посеред поля, то у хостелі чи готелі. “У мене не було мети ночувати лишень просто неба, тож зупинявся там, де це було можливе, — каже Олексій Коровін. — Під­рахував, що приблизно на мандрівку до Сіднея витратив 12 тисяч доларів, половину з них – на бензин”.

Нині українець працює над фільмом про свою подорож. Щоправда, каже: вражень стільки, що доведеться роби­ти цілий серіал. Його можна буде побачити вже цієї осені.

Олена КОВАЛЬСЬКА