ФК "Карпати" - трансферні ігриКерівництво львівського клубу вирішило розігнати всю команду і набрати нову

Звістка, що надійшла з табору львівських «Карпат», здивувала всіх. Наступного дня після завершення чемпіонату, замість того, щоб їхати у відпустку, футболісти за вказівкою керів­ників зібралися на своїй заміській базі.

Ні, шашликів не було. Був «розбір польо­тів». Спортивні ре­зультати команди за підсум­ками сезону було визнано незадовільними, і всю ко­манду через це оштрафува­ли. А далі був шок. Оголоси­ли список з 19-ти (!) гравців, яких виставлено на транс­фер. «Із молотка» підуть усі, навіть улюбленці публіки – Худоб’як, Голодюк, Кополовець. «Якщо вами будуть цікавитися, нехай телефону­ють у клуб, і ми назвемо ціну», — сказав на завершен­ня гравцям гендиректор клу­бу Ігор Дедишин, який і за­читував вирок.

Зрозуміло, що така нови­на просто прибила гравців. Не таким вони бачили пер­ший день відпустки. Футбо­лісти спланували відпочи­нок, купили путівки на ку­рорти, а тепер усе змінило­ся. Гравцям доведеться все скасовувати і займатися по­шуком нової команди.

Чому керівництво «Кар­пат» пішло на такий ради­кальний крок? Лише через незадовільні результати? Та вони і минулоріч були таки­ми ж. І в період «до Кононо­ва» не завжди кращими, але масово гравців не виганяли.

У приватній розмові з ко­респондентом «Експресу» футболісти признаються, що це лишень квіточки. Якщо на них знайдеться по­купець, керівники «Карпат» заломлять таку трансферну ціну, що мало хто її потяг­не. Тож реально знайти нову команду буде дуже непрос­то. Футболісти розуміють, що трюк зі «списком 19-ти» — це намагання керівницт­ва клубу суттєво зменшити зарплатну відомість.

На їхнє переконання, далі події розвиватимуться за та­ким сценарієм, високою трансферною вартістю «Кар­пати» відлякають потенцій­них покупців, тож левова частина «трансферників» нікуди не піде. їх викличуть на килим і поставлять перед фактом, або ти до кінця тер­міну дії контракту будеш грати за дубль, або ми пере­глядаємо твою зарплату у бік зниження, і ти далі гратимеш за основу. Гравцям нікуди буде подітися, і вони піддадуться на такий шан­таж. Тож у наступному се­зоні за команду стовідсотко­во гратимуть люди, які нині фігурують у «розпродажно­му» списку. Хоча фінансові негаразди у футболістів уже почалися – їх оштрафува­ли на місячну зарплату.

Про такий розвиток подій натякнув в інтерв’ю і ни­нішній в.о. головного тре­нера «Карпат» Юрій Дячук-Ставицький. Він зізнався що для створення нової ко­манди клуб підтягуватиме як своїх молодих гравців, так і легіонерів. Це означає, що своїх підпишуть грати за ко­пійки. І «чужих» — теж. «Карпати» завжди брали безкоштовних легіонерів, які самі готові доплатити, щоб їх узяли на роботу.

Також ходять чутки, що на такий радикальний крок у «Карпатах» пішли через негативні звістки з Лозанни, якщо за вироком суду з ко­манди знімуть дев’ять очок, вона автоматично вилетить до першої ліги. Там суворий ліміт на легіонерів, а в зга­даному списку перебувають усі іноземці клубу. Хоча в таке мало вірять навіть самі гравці. І першопричиною вважають суттєву економію коштів власником клубу.

Максим КАЧУРІВСЬКИЙ

 

СПИСОК ГРАВЦІВ, ЯКИХ «КАРПАТИ» ВИСТАВИЛИ НА ТРАНСФЕР:

Мартін Богатінов, Олександр Ільющенков, Грегор Балажиц, Іван Мілошевич, Ігор Пластун, Ігор Ощипко, Володимир Бідловський, Сергій Гаращенков, Муртаз Даушвілі, Олег Голо­дюк, Ігор Худоб’як, Семір Щтілич, Володимир Гудима. Павло Ксьонз, Арман Кен Елла, Сер­гій Зеньов, Леван Кенія, Михай­ло Кополовець, Марселіньйо.