Відомого співака намалювали в образі Івана Хрестителя
Невелике село Верин прогриміло на всю країну завдяки місцевому храму в незвичними розписами, тут святі вбрані у вишиванки, ангелята грають на народних музичних інструментах.
За вісім років роботи художника-іконописця Миколи Гавриліва на стінах церкви з’явилося чимало сюжетів із біблійного життя. Та персонажі мають обличчя сучасних громадських діячів та політиків. Можна впізнати там і Папу Римського Франциска, і кардинала Любомира Гузара, і Віктора Ющенка з родиною. Також художник змалював у масових біблійних чи історичних сценах обличчя багатьох односельців.
Торік на стіні з’явилися обличчя перших загиблих з числа Героїв Небесної сотні — Сергія Нігояна, Михайла Женевського та Юрія Вербицького. У такий спосіб, пояснює автор розписів, на стінах храму зафіксовано важливі для історії України події.
А нещодавно розпис доповнило ще одне зображення — співака Андрія Кузьменка (“Скрябіна”), який трагічно загинув в автокатастрофі 2 лютого. Художник зобразив Кузьму в образі Івана Хрестителя.
“За вісім років я зобразив понад 70 осіб. Більшість із них — реальні особи, частина — прототипи, — каже художник Микола Гаврилів. — При вході до храму я намалював історичний (хрещення України-Русі, присвячене Небесній сотні) та біблійний (за участю Івана Хрестителя) сюжети. Кожне з облич персонажів уже було завершеним, за винятком Івана Хрестителя. Я лише накидав класичний контур лику, бо тривалий час не міг знайти ідеальний образ. Після звістки про страшну загибель співака разом із місцевим парохом вирішили зобразити обличчя покійного Андрія. Він дуже любив Україну. Проте наголошу — не йдеться про те, аби зробити з Кузьми святого! Як режисер знімає кіно, так і я вибрав відповідний типаж”.
Робота над портретом, каже художник, тривала лише кілька годин. “Працював на емоціях від трагічної події, тому задумане вдалося на одному диханні: погляд, жест, рух. Знайшов в інтернеті кілька фото — і за дві години портрет був готовий, — каже далі Микола Гаврилів. — Щоправда, нині це радше грубий етюд, який іще буде доопрацьований. Церква діє, тут відбуваються літургії, парафіяни приходять помолитися, тож не хочеться заважати»
…Більшість місцевих гордяться унікальною церквою. А ось викладені у мережі світлини викликають неоднозначну реакцію. Одні люди нещадно критикують, мовляв, чому маю молитися до Ющенка? Інші, навпаки, схвалюють і згадують факти з історії іконопису, як у середньовіччі святих змальовували з натури. Автор веринських розписів каже, що для нього основне втілювати патріотичну й національну ідею у церковному малярстві, яке, попри канони, має відображати дух нації та держави.
Юлія СЛАВІНСЬКА