Дрогобицькі переселенці з Криму закликають зруйнувати бар’єр між українським та кримсько-татарським народом
Кримські татари прагнуть братання з українцями – такою була наскрізна ідея презентації культури цього народу у Дрогобичі у музеї «Дрогобиччина»
21 травня на свято Вознесіння. Хоч і зібралася у залі нечисленна аудиторія, та винуватці презентації зуміли здивувати, неймовірно пізнавальною і змістовною імпрезою. Червоною ниткою заходу була невимовна туга вигнанців Криму за Батьківщиною.
Ностальгію переселенців за батьківською землею видавали густо розвішані на стінах презентаційної зали розкішні панорами сонячного Криму. Туга виточеною сльозою блистіла в очах промовців.
Стимулом до презентації для директора музею Алли Гладун, як зізналася вона, стала випадкова зустріч у міській маршрутці з переселенкою з Криму Джамілею. Так і зародилося бажання збагатити полікультурний простір Дрогобича інформацією про кримсько-татарський народ. Алла Гладун також відзначила, що на долі цього народу, який зазнав неодноразового вигнання з рідної землі, яскраво видно: історія має здатність повторюватися.
«Як би не було добре у гостях, людина завжди хоче повернутися додому. Тому ми, звісно, мріємо про Крим», — передав душевні сподівання усіх переселенців з Криму представник цього народу Аслан Акубов. У продемонстрованих відеоматеріалах були детально відтворені усі історичні віхи життя кримських татар. Друга частина відео-презентації сповна розкрила спосіб життя, побут, традиції, звичаї та вірування цього народу. Вражала чиста українська літературна мова, якою промовці вели презентацію своєї культури.
«Земляки, — величаво звернувся до кримських татар в. о. міського голови, секретар міської ради Тарас Метик. — Під нашим сонцем місця вистачить для всіх», — так поетично і тепло він запевнив переселенців , що у місті вони зовсім не чужинці. Тарас Метик закликав дрогобичан подавати руку допомоги цим людям, виявляти до них доброту і співчуття. Адже у їхній долі – відлуння долі українського народу, який також зносив вигнання, репресії від тоталітарного меча радянського режиму. Наслідки теперішніх злодіянь окупанта щодо кримських переселенців, сказав Тарас Метик, видно у цій залі.
Завершилася офіційна частина презентації закликом Аслана Акубова зруйнувати бар’єр між українським і кримсько-татарським народом. Зал таку пропозицію підтримав бурхливими оплесками. Це був знак вдячності кримським татарам як за цікаву презентацію, так і за палке бажання відкриватися, будувати з українцями все нові мости єдності і братання.
Свою унікальність не лише у культурному вимірі, а й у кулінарному мистецтві фігуранти презентації продемонстрували на завершення свята. У невимушеній і гостинній атмосфері
дружнього спілкування присутні куштували вишукане печиво, пили чай і каву, яку
кримські татари готують за своєю національною рецептурою.
За інформацією Відділу забезпечення діяльності виконкому