влада Дрогобича15 грудня члени ГО «Дрогобицький майдан» ініціювали проведення зборів активістів та представників усіх громадських організацій м. Дрогобич

Темою засідання стала політична та економічна ситуація Дрогобича, а також питання першого заступника міського голови. Громадські організації міста вирішили внести пропозицію провести конкурс на вакантну посаду, тому – написали лист-прохання д Тараса Метика розглянути цю пропозицію на сесії Дрогобицької міської ради в середу, 17 грудня.

Як зазначив Олег Дукас, голова МГО «Український молодіжний прорив», сьогодні Дрогобич як ніколи потребує кардинальних змін. В особі першого заступника міського голови місто потребує господарника, який не тільки є досвідченим економістом, а й людиною високого професіоналізму, користується довірою дрогобичан та готовий ефективно впроваджувати необхідні реформи, забезпечуючи відкритість і прозорість своєї діяльності. Його думки доповнив Юрій Кушлик: « Раніше посади вирішувалися в кабінеті міського голови, адже стояло питання його команди. Так було з Коростильовим і, на жаль, так було з Дацівим. Ми повинні дати зрозуміти, що ця людина має бути корисна місту, а не просто підходити міському голові чи в.о. міського голови. Нехай на цю посаду буде 10, 15, 20 кандидатур — фахівців з досвідом роботи, з програмою дій, з розумінням відповідальності. Нас мають чути».

Михайло Ваврин як Голова Координаційної ради БНДС Дрогобиччини висунув декілька варіантів подальшого розвитку подій, але наголосив, що Координаційна рада у будь-якому випадку підтримує дії громади. Богдан Юзефів («Дрогобицька громада») підкреслив, що наше головне завдання – навчити владу правильним механізмам вибору кандидатури у владні крісла, започаткувати зміни такого характеру. «Вони повинні знати хто ми і що представляємо. Але підставою для цього має бути такий собі «пул» громадських організацій, при чому діючих. Адже в Дрогобичі зареєстровано їх більше 100», — ось таку думку висловив пан Богдан. Підтримав цю ініціативу і Олег Балог, голова громадської організації «Спілка безпеки управління «Антикорупція»: «Нас готують відтягти від правильного русла, перший крок до обговорення якого ми зробили сьогодні і, що є немало важливим, законодавство не забороняє нам проявляти такі ініціативи. Але якщо раптом депутати відхилять такий варіант і кандидатуру, яка пройде не тільки постійні депутатські комісії, а й комісію громади, то я просто не уявляю як ті будуть знову балотуватися в депутати». У свою чергу Богдан Гринчишин додав і «ложку дьогтю», бо й справді, думаючи, що принаймні ті 23 голоси, які були проти Суди, зійдуться на одній кандидатурі, та ще й від громадськості, ми допускаємося помилки. Крім того, пан Богдан виступив категорично проти того, аби посаду першого заступника міського голови зайняв депутат. Цю його думку розділяє і Олена Куртяк. Іван Херович зазначив, що це звернення є одним із механізмів діалогу між ГО і владою міста. Його думку підтримав і Іван Головкевич, ОНПС «Відродження»: «Зараз на сесії необхідно внести на затвердження «правила гри», бо за весь період 2014 року позитивного результату немає жодного. І далі ті, хто є законодавцями паралельно виконують ці закони, розпорядження і самі себе контролюють. Потрібно розмежовувати владу і чиновників». Руслан Солонець, Чесно в Дрогобичі, також підтримав виступаючих, проте додав, що ГО Дрогобича мають висунути і свою кандидатуру.

По закінченню обговорення представники громадськості відразу вирушили до Тараса Михайловича зареєструвати цей лист-прохання, проте пан Метик дав зрозуміти, що не буде бавитися з конкурсом за цю посаду, обґрунтовуючи це тим, що мовляв, немає часу, конкурс затягнеться на три місяці, а зараз немає на кого лишити місто. Тому він пропонує наступну кандидатуру на посаду першого заступника міського голови — Лепкого Івана Івановича, який знову ж таки через брак часу навіть не буде проходити постійні депутатські комісії.