Кінець ери нафтиЗакінчення ери викопного палива визначено, досить імовірно, що вона закінчиться швидше, ніж передбачалося раніше

Вартість чистої (сонячної і вітряної) енергії зменшується з кожним роком, а її виробництво збільшується в рази. Зростання попиту на нафту зупиниться до 2020 року, а, якщо правий стенфордський дослідник Тоні Себа, перехід на поновлювані джерела може статися вже до 2030.

Про це пишеться в ювілейній доповіді Римського клубу «Come On! Капіталізм, короткозорість, населення і руйнування планети », передає hvylya.net.

Величезні поклади нафти і газу так і залишаться в землі. Втрачений прибуток оцінюються в діапазоні від шести до двадцяти трильйонів доларів. Нафтогазовий сектор стає величезним міхуром, який може повністю знецінитися за кілька років. Деякі аналітики і банківські структури вже попереджають клієнтів про неприйнятні ризики вкладення в подібні підприємства.

Дивовижні зміни відбуваються в Китаї — найбільшому споживачі ресурсів. Компартія проголосила курс на будівництво «екологічної цивілізації», що було зафіксовано в конституції і вже знайшло відображення в планах тринадцятої (2016-2020) п’ятирічки. Китай на очах стає лідером в галузі альтернативної енергетики: за чотири роки виробництво сонячної енергії збільшилася в двадцять разів, до середини століття країна має намір отримувати вісімдесят відсотків енергії з відновлюваних джерел.