Московія і Саудівська Аравія на межі нового конфліктуУгода ОПЕК+ може впасти разом з нафтою і курсом рубля — ЗМІ

Московія і Саудівської Аравія знаходяться на межі нового конфлікту, який може зруйнувати існуючу угоду в рамках

ОПЕК+ і спровокувати новий обвал нафти разом з курсом рубля.

Між московією і Саудівською Аравією знову зростає конфлікт навколо обсягів видобутку нафти. Аравійців наполягають на збереженні нинішніх обсягів видобутку, проте ерефія хоче видобуток збільшити.

Джерела уточнюють, ймовірність, що угода ОПЕК+ знову впаде разом з цінами на нафту і курсом рубля. Це станеться, якщо московія знову відмовиться від співпраці з Саудівською Аравією. ЗМІ дізналися, що міністри ОПЕК+ обговорюють перенесення своєї зустрічі на більш ранню дату: замість запланованих раніше 9-10 червня на 4 червня. Ініціатором перенесення офіційно виступає міністр енергетики Алжиру Мохамед Аркаб.

Подробиці про плани зустрічі повідомило агентство Reuters. При цьому засідання міністерського моніторингового комітету ОПЕК+ пройде вже після цієї зустрічі, тобто при прийнятті рішення про умови продовження угоди ОПЕК+ не керуватиметься новими даними про моніторинг цін.

За останній тиждень Саудівська Аравія активно проводила консультації з усіма країнами — учасниками угоди. На думку саудівської сторони, необхідно зберегти обсяги скорочення на рівні травня — червня і не можна переходити до відновлення видобутку. Як і минулого разу, проти такого підходу поки виступає ерефія, яка до кінця не виробила свою позицію: московітські нафтовики розраховували на відновлення видобутку. У разі якщо рішення буде прийнято на умовах Саудівської Аравії, можливо одне з двох: або московія підтримає скорочення на колишньому рівні, або угода ОПЕК+ знову впаде разом з цінами на нафту і курсом рубля.