Найближчими днями передбачається у парламенті прийняти у першому читанні закон про адмінреформу, згідно з якою буде приведена до розумних стандартів місцева влада
Тобто, наприклад, у Дрогобицькому районі замість 47 сільських і селищних рад, має бути 6. Це значно зекономить державні кошти, які скерують на соціальні потреби. Звісно, у чиновників виник протест – ніхто не хоче добровільно позбутися теплого місця. На громадських слуханнях вони відстоюють «хуторянські» інтереси, і це природний рефлекс захисту. Так було в Болехівцях, Уличному, Доброгогстові, Гаях, коли мова заходила про входження цих сіл до однієї громади зі Стебником.
Про таку реакцію місцевих мешканців розповів на оперативній нараді у Дрогобицькій ратуші міський голова Стебника Василь Пецюх.
В.о. міського голови, секретар міськради Тарас Метик, який нещодавно ознайомлювався із досвідом поляків у цій царині модернізації влади, повідомив присутнім про те, як наші сусіди теж чинили супротив цій новації. Але держава діяла впевнено, і в добровільно-примусовий спосіб утвердила теперішню схему народовладдя.
Очевидно, такий принцип сповідуватиме й українська влада. Отже, адмінреформи не уникнути. І ніякі стихійні протести не допоможуть. В елементарний спосіб просто не виділять фінансування на ті території, які будуть вилучені із владних інституцій.
До речі, 16 червня депутатам Львівської обласної ради забракло голосів, щоб затвердити Перспективний план адміністративно-територіального устрою Львівщини, який передбачає створення 160-ти спроможних громад. До розгляду цього питання депутати повернуться на наступному засіданні сесії.