Газпром в передбанкрутному стані: вільні грошові кошти на депозитах скоротилися на 90%, їх обсяг вже не покриває короткострокову заборгованість
У Росії підвели підсумки роботи нафтогазової галузі за 11
місяців поточного року. Вони, м’яко кажучи, невтішні: ситуація важка настільки, що дві ключових енергокомпанії ерефії Роснефть і Газпром наближаються до передбанкрутного стану.
Видобуток «чорного золота» російської нафтової галузі впала на 11%, експорт — на 12%. Більш того, незважаючи на зростання цін, нафта продовжує залишатися на рівні «ціни відсікання», не приносячи російському бюджету серйозних дивідендів. Кремлівський експерт Ель Мюрид вважає, що Роснефть і Газпром наближаються до передбанкрутного стану.
При цьому одну з компаній доведеться приватизувати. «Болівар, як відомо, двох не тягне, а тому рано чи пізно доведеться вирішувати — кого пристрілювати. Або Газпром, або Роснефть доведеться комусь продавати. Причому своїм людям продати вже не вдасться — потрібні гроші, а від перекладання з однієї дірявої кишені в іншу вони точно не з’являться, правда, рішення будуть відкладатися, поза всяким сумнівом», — пише він.
Автор зазначає, що нафтова і газова галузі ерефії на межі катастрофи через низьку якість управління і менеджменту. Економісти-енергетики прогнозують, що попит на газ буде продовжувати рости, особливо в Азії, в міру того як все більше країн проводять червону межу щодо спалювання вугілля, який виділяє майже вдвічі більше двоокису вуглецю, ніж газ. Але попит ЄС на газ, 30% якого задовольняє російський державний газовий монополіст Газпром, до кінця десятиліття може впасти на 8% нижче рівня 2019 року, згідно з останнім звітом МЕА.