крах газпромаНафтогазова корпорація Московії «Газпром» зазнала найважчі збитки за останні 23 роки

Вони склали майже 707 мільярдів рублів.

Для російської нафтогазової корпорації «Газпром» 2020-й рік став найгіршим за останні два десятки років. Вона почала працювати в мінус. Про проблеми «Газпрому» розповіло російське агентство «Інтерфакс» з посиланням на бухгалтерську звітність компанії.

Чистий збиток нафтогазового гіганта за підсумками 2020 року склав трохи менше 707 млрд руб. Для порівняння, роком раніше компанія вийшла в прибуток майже на таку ж суму — 734 млрд руб. Сталося колосальне падіння. До таких наслідків призвів важку кризу на світовому ринку вуглеводнів. Як підсумок виручка «Газпрому» від продажу газу впала більш ніж на 20%, а прибуток від продажів в 57 разів.

Якщо в 2019-му «Газпром» отримав трохи більше 629 мільярдів рублів за своє блакитне паливо, то в минулому році — всього 11 млрд руб. Крім того, в 2020-м акції «Газпрому» просіли приблизно на 25%. Це забезпечило більшу частину збитку компанії. Примітно, що, незважаючи на таке важке падіння, головний офіс «Газпрому» подвоїв свої кошти на банківських рахунках за рахунок накопичення валюти.

На сьогодні компанія володіє 648 млрд руб. Правда, навіть ця значна сума не в змозі покрити її збитки за 2020-й.