сміття у ДрогобичіПід час першого виїзного засідання тимчасової комісії Львівської обласної ради у Дрогобичі розробили двотижневий план заходів з очищення міста від сміття

Про це інформує прес-служба Дрогобицької міськради,

передає ДНК.

Міський голова Дрогобича Тарас Кучма зазначив, що броничани не виконують рішення суду України, продовжуючи незаконно блокувати сміттєзвалище. Окрім цього, за час сміттєвої кризи у місті Дрогобицька міська рада зверталася до керівництва 19 полігонів Львівської області з проханням допомогти утилізувати ТПВ з Дрогобича, однак жоден з них не погодився.

За словами міського голови Дрогобича, зараз на території міста накопичилось близько 1000 тонн ТПВ. Причиною цього є те, що логістика маршруту, яким вдається вивозити ТВП, дозволяє прибирати з міста лише 20 тонн за добу при накопиченні 50 тонн. Близько 35% ТВП Дрогобича — це ТВП сіл Дрогобицького району, які звозять сміття на майданчики міста.

Окрім цього, під час засідання виступили й депутати ЛОР від Дрогобиччини.

Михайло Задорожний зазначив, що комісія повинна прийняти рішення про невідкладні заходи щодо очищення міста від сміття. Зі свого боку, як депутат, він готовий ініціювати виділення додаткової субвенції з обласного бюджету Дрогобичу задля вирішення цієї проблеми.

Юрій Нестор наголосив, що проблема з накопиченням ТПВ є глобальнішою і її потрібно вирішувати не лише у Дрогобичі, а й Стебнику та довколишніх територіях.

Також виступаючі підтримали позицію щодо необхідності налагодження діалогу та співпраці між містами Дрогобиччини, зокрема проведенні спільних нарад за участі депутатів.

За підсумками засідання тимчасової контрольної комісії ЛОР було прийнято рішення, що впродовж наступних двох тижнів керівництво області, міста та комісія ЛОР працюватиме над налагодженням співпраці з сусідніми містами Дрогобича — Стриєм та Самбором щодо вивезення ТПВ з Дрогобича на їх полігони.

КП «КМГ» повинно звернутися до держаудитслужби Львівської обласної державної адміністрації про проведення позачергового аудиту у комунальному підприємстві.

Також прийнято рішення про необхідність проведення повторного тендеру на вивезення ТПВ з Дрогобича з можливістю виставлення лотів для участі приватних структур.

У ході обговорення було зазначено, що вже до кінця цього тижня Дрогобичу повинні надійти кошти у сумі 3 мільйонів гривень, виділені сесією Львівської обласної ради, для покриття КП «КМГ» боргів перед полігонами, які приймали ТПВ з Дрогобича.

За підсумками двотижневої діяльності відбудеться наступне засідання комісії.