Дрогобич - Тюрма на СтрийськийУ будинку в якому нині облаштовано музей, з 1939 року функціонувало Дрогобицьке обласне управління НКВД, з 1941 року — УНКГБ разом зі слідчою тюрмою

Під час відзначення Днів Європи у Дрогобичі європейські дипломати спільно з владою та громадськість міста поклали квіти до меморіалу «Тюрма на Стрийській» та вшанували новітніх героїв України біля пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні на фасаді Храму Пресвятої Трійці.

В. о. міського голови, секретар міської ради Тарас Метик зазначив, що меморіал «Тюрма на Стрийській» — кривава рана, яку у серці Дрогобича залишили колись радянські тирани. Разом з українцями на цьому місці вердикт смерті виносили полякам та євреям. Тому це місце є спільним символом і відлунює болем не лише для українського народу.

Серйозні обличчя європейців під час розповіді старшого співробітника відділу історії музею «»Дрогобиччина» Марії Головкевич про безмежність нелюдських злодіянь московського режиму у Дрогобичі, пройняв глибокий сум. Одна з дипломатичних делегатів Польщі не стримала сліз, згадавши, що саме тут був невинно закатований один з її родичів.

Нагадаємо, у будинку в якому нині облаштовано музей, з 1939 року функціонувало Дрогобицьке обласне управління НКВД, з 1941 року — УНКГБ разом зі слідчою тюрмою; у післявоєнний час і до 1959 року — інші органи репресивно-каральних структур СРСР — МГБ, МВД, КГБ. Із зведених даних про знищення в’язнів у тюрмах Західної України з кінця червня до початку липня 1941 кількість жертв становить понад 24 000. З них 1 200 у Дрогобичі. У жовтні 1990 р. у Дрогобичі розкопали, а вже 14 липня 1991 р. з почестями поховали 486 людських рештків жертв тієї пори. 12 липня 2012 року, у Дрогобичі відкрито Меморіал «Тюрма на Стрийській». У 2013 було облаштовано 2-гу чергу меморіального комплексу-музею. Експозиція якого розповідає про 1 200 невинних смертей останнього тижня червня 1941 р. Першим етапом створення Меморіалу була стіна — гранітні плити-мартиролог із викарбуваними 250 іменами жертв.