12 січня, міський голова Дрогобича Тарас Кучма за участю своїх заступників, посадових осіб виконкому провів робочу зустріч з головою Конгресу українців Канади (відділ Торонто)
Тарасом Багрієм, вихідцем із Дрогобича. Темою насичених перемовин, що тривали понад годину, була перспектива налагодження співпраці Дрогобича з канадськими інституціями та містами зокрема. Тарас Кучма у преамбулі до розмови говорив про зацікавлення у співпраці з канадськими інвесторами.
Презентацію Конгресу українців Канади, який об’єднує сьогодні 1 млн 300 тис. людей українського походження, Тарас Багрій розпочав з історичного опису емігрантського руху українців до Канади. Сам пан Тарас як президент Конгресу українців Канади у Торонто координує роботу організації, покликаної зберегти українську ідентичність, лише в цьому місті. У Торонто, зі слів Тараса Багрія, під крилом Конгресу українців працює 52 громадські організації, діяльність яких спрямована на активізацію освітньо-культурного життя емігрантів. Попри те, як зізнався канадський гість, після початку війни в Україні осередок українських емігрантів дещо переорієнтував свою роботу і став посильно допомагати рідній землі.
Крім грошових внесків, які українські канадці збирають через церкви, систематичного відправлення гуманітарної допомоги, Конгрес українців Канади взяв на себе зобов’язання допомагати поверненню до нормального життя пораненим бійцям АТО. Саме ця організація скерувала до України 8 світил медицини, які виготовляли протези воякам, що втратили кінцівки. Світову методику протезування мали змогу переймати українські лікарі. У квітні такай професійний лікарський десант з-за океану під егідою Конгресу українців знову даруватиме надію на повноцінне життя тим, хто зазнав каліцтва на війні, у Львові. За згоди, відзначив Тарас Багрій, доброякісне протезування від іменитих закордонних медиків може отримати дрогобицька волонтерка Ірина Іванюш.
Щодо економічної співпраці, то потужний імпульс, певен президент осередку українців у Торонто, їй може надати ратифікація угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Канадою. Попри те, згадав Тарас Багрій і ризики, які відлякують інвесторів. Серед них найвагомішим, безумовно, є корупція. Орієнтовні вектори співпраці, у яких можлива співпраця, охарактеризував директор КУ «Інститут міста» Володимир Кондзьолка. Серед них: утилізація сміття, екологічні проекти, використання вільних промислових площ Дрогобича, переробка деревини, вирощування сільськогосподарської продукції, садівництво, рекреація та реабілітація.
Тарас Багій висловив думку, що можливістю зав’язати міжнародні економічні контакти у Канаді може бути форум торговельної палати, у якому візьмуть участь делегати від Дрогобича.
Під завісу зустрічі міський голова Тарас Кучма поцікавився у дрогобицького емігранта рецептурою подолання корупції, завдяки якій Канада — серед світових лідерів у подоланні цього явища. Тарас Багрій у рекомендаціях був дуже конкретний. Єдиною панацеєю для України, з його слів, може стати верховенство права і неухильне дотримання законів, як це є у країні його теперішнього проживання.
За інф. ДМР