бюджет ДрогобичаБюджетні слухання у ратуші пройшли у гарячих дискусіях

12 січня у сесійні й залі ратуші пройшли громадські слухання щодо затвердження переліку об’єктів, фінансування яких у 2016 році проводитиметься з бюджету розвитку м.Дрогобич.
Головував на слуханнях Богдан Николаїшин. Керівництво міста у президії представляв перший заступник міського голови Ігор Герман.

Уже на початку заходу прозвучали зауваження від громадськості з приводу того, що слухання призначили на 15.00 у робочий день, тож не всі охочі змогли бути присутніми у залі. А Лідія Надкернична наголосила, що перш ніж виносити проект рішення щодо бюджету розвитку на обговорення, документ слід було надрукувати у пресі. Невдоволення відсутністю міського голови, який, за словами І.Германа, у той день терміново вирушив у відрядження до Львова, висловив Юрій Модрицький.

Секретар міської ради Олег Хрущ відповів, що про проведення громадських слухань заздалегідь повідомляли у газеті й по радіо, а опублікувати проект документа не вдалося через велику кількість вихідних днів, які змінили графік виходу часопису. Зауваження щодо інших організаційних моментів О.Хрущ пообіцяв врахувати і виправити у майбутньому.
Відтак слово для доповіді надали начальнику фінансового управління Оксані Савран. Вона повідомила, що бюджет розвитку формується за кошти, отримані від продажу комунального майна, землі, надходжень із загального фонду бюджету на співфінансування об’єктів разом із обласним, Державним бюджетами, програмами ООН, а також залишків грошей із попереднього року. Цьогоріч бюджет розвитку заплановано у розмірі 9 млн 427,4 тис грн. Та якщо би вдалося отримати усі заплановані для співфінансування кошти з інших джерел, сума могла би зрости до 47 млн грн.

Отож, з бюджету розвитку планують профінансувати такі основні об’єкти:
— тепломодернізацію й енергозбереження закладів бюджетної сфери – 3 млн грн.;
— реконструкцію великого плавального басейну ДЮСШ – 632 тис грн.;
— реконструкцію з прибудовою ЗОШ №5 – 238 тис грн.;
— ремонт: системи водопостачання Стебницької міської лікарні – 65 тис грн., вантажного ліфта пологового будинку – 120 тис грн., системи водопостачання дитячої лікарні – 87,1 тис грн., фасаду Народного дому ім. І.Франка – 250,7 тис грн., опалення муз школи №2 – 113,8 тис грн., Палацу мистецтв – 130 тис грн.;
— заміну світильників вуличного освітлення – 1,5 млн грн. (спільно з програмою ООН);
— реконструкцію переходу через річку Серет на вул. Бориславській – 500 тис грн.;
— коригування проектної документації на каналізування й водопостачання вулиць Завіжної, Зварицької, М.Коцюбинського;
— ремонт доріг і тротуарів – 2 млн 740 тис грн.
Про те, які автошляхи планують відремонтувати, розповів директор департаменту міського господарства Іван Лепкий. Йдеться про дороги на вулицях Самбірській, Горішня Брама, Володимира Великого, Є.Конвальця, Бориславська, а також транспортну розв’язку під шляхопроводом на вул. Стрийській, деякі внутрішні квартальні дороги. Майже 150 тис грн. заплановано на реконструкцію майдану Тараса Шевченка. Цьогоріч прагнуть вимостити бруківкою частину тротуарів на вулицях П.Орлика, І.Франка, М.Грушевського, Стрийській та на площі Ринок.

Оксана Савран повідомила і про неприємні речі. З державного бюджету Дрогобичу у 2016 році недодадуть майже 55 млн грн. на утримання галузей освіти та охорони здоров’я. Понад те, цьогоріч в уряді вирішили перевести на місцевий бюджет заклади профтехосвіти. У Дрогобичі це ВПУ-19 та професійно-політехнічний ліцей. За попередніми оцінками, на їхнє утримання необхідно майже 25 млн грн. на рік. Дрогобич такий тягар потягнути не зможе, тож про розвиток міста доведеться забути. За словами Ігоря Германа, ймовірно, держава намагається закрити частину закладів профтехосвіти руками органів місцевого самоврядування. Наразі міська влада скерувала відповідні листи та звернення з цього проводу до центральних органів влади.

Основні напрями «Програми соціально-економічного та культурного розвитку Дрогобича і Стебника на 2016 рік» представила присутнім заступник начальника відділу економіки Галина Біль. Йшлося про розвиток промислового сектора економіки, малого підприємництва, будівництва, інженерної інфраструктури, підтримки туристичної галузі та ін.

Слід відзначити, що представники громадськості були активними учасниками слухань. Запитання і слушні пропозиції озвучували Віра Байса, Богдан Пристай, Михайло Ваврин, Микола Садоха, Юрій Модрицький, Михайло Каріоті, Роман Броницький, Тарас Вінцковський, Орест Рудницький, Любов Каравайцева, Петро Кос, Юрій Кушлик, Ніна Галушко, Лідія Надкернична, Степан Дунець, Костянтин Федьків та інші. Особливо активно того дня із доповідачами дебатував Богдан Волошин.

Серед багатьох пропозицій варто відзначити такі: можливість економії бюджетних коштів, ремонтуючи окремі об’єкти господарським способом; здешевлення ремонту тротуарів, придбавши обладнання для виготовлення бруківки на базі КП «ЖЕО» чи «Комбінату міського господарства»; просити додаткове державне фінансування на підготовку до відзначення ювілейних дат І.Франка та 925-річчя Дрогобича; жорсткий контроль за сплатою підприємцями акцизного податку і легалізація працівників; зменшити кількість чиновників та ін.

Врешті-решт наприкінці третьої години слухань учасники зібрання більшістю голосів ухвалили резолюцію. Нею погоджено перелік об’єктів, фінансування яких проводитиметься з бюджету розвитку у 2016 році, схвалено основні напрями «Програми соціально-економічного та культурного розвитку Дрогобича і Стебника на 2016 рік». Виконкому і сесії міської ради рекомендовано затвердити ці документи. Щоправда, у четвертому пункті резолюції звучить вимога врахувати пропозиції учасників громадських слухань, особливо щодо необхідності ремонту тротуарів основних вулиць міста і частини площі Ринок.

Ярослав ГРИЦИК
Фото автора