про СтебникЗапитання риторичне, адже кожен знає, що Стебник у Львівській області – це територія України

Але глянувши на офіційний сайт Стебницької міської ради, чомусь починаєш в цьому сумніватися. І не тільки тому, що на офіційній веб-сторінці цього українського міста відсутня державна символіка – герб та прапор. А ще й тому, що на цьому ж сайті ігнорується українське законодавство, зокрема закони України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про доступ до публічної інформації».

Судіть самі – пункт 3 статті 15 ЗУ «Про доступ до публічної інформації» чітко та недвозначно гласить: «Проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за двадцять робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття».

Що ж ми бачимо на сайті Стебницької міської ради? Проекти рішень виконкому, що відбудеться 22.01.2016 р., публікуються … один день перед засіданням виконкому, 21 січня. Проекти рішення виконкому 18 лютого публікують … знову лише за день до того, як будуть прийняті рішення, а саме 17 лютого. Відчуваєте різницю – згідно закону проекти публікуються за 20 днів до розгляду, а згідно самовільних правил стебницької влади – за 1 день.

Хтось може заперечити мені і сказати, що Стебник – не єдине таке місто в Україні, де не дотримуються закону і порушують терміни оприлюднення проектів рішень виконавчого комітету та сесій міської ради. Так, не єдине. Але чому маємо дивитися на гірше та брати приклад з порушників законодавства? Що Стебнику заважає бути зразковим містом хоча б у цьому?

Неоприлюднення у зазначені законом терміни проектів рішень органу місцевого самоврядування – гарна лазівка для просування різного роду тіньових схем, або й таких рішень, які відверто містять ознаки корупції. Адже тоді стає неможливим здійснити адекватні кроки для недопущення прийняття підозрілих рішень. Поки побачиш на сайті проект, поки відреагуєш – а це вже й не проект, а рішення, яке можна оскаржувати хіба що в судовому порядку.

Якщо б знайшовся у Стебнику затятий юрист, то більшість прийнятих рішень ради та виконкому могли б бути скасовані у судовому порядку – як такі, що прийняті з порушенням чинного законодавства України. Це так, між іншим. Адже Стебник – це Україна і закони України повинні виконуватися й на стебницькій території.

Степан Руснак