бріфінг у ДрогобичіВчора, 4 березня, у світлиці Дрогобицької ратуші відбувся брифінг міського голови Тараса Кучми

Приводом до зустрічі з журналістами міста стала вчорашня публікація на сайті «Дрогінфо» резонансного відео «Сепаратисти взяли у полон дрогобичанина», яке відображає катування загиблого близько півтора року тому в зоні АТО Івана Ісика.

Міський голова Тарас Кучма зазначив, що цією публікацію адміністратор сайту переступив усі існуючи норми етики і моралі. Він закликав журналістів піднятися на одностайний протест проти аморальної та антигуманної політики сайту, що завдала болю родині героя і викликала обурення у громаді.

Це не єдиний спалах цинічності, мовив Тарас Кучма, яким впродовж останнього часу прославився Дрогобич. Об’єктом суспільного обурення днями став магазин «Діамант», де журналісти зауважили продаж ременів із зображенням Путіна та написом «Я русский». Про зухвалу і брутальну інформаційну лінію, яку уже давно безкарно веде сайт «Дрогінфо» , сказав у своєму коментарі щодо вчорашньої публікації секретар міської ради Олег Хрущ. Він також запевнив, що стосовно цього відео позицію ще висловить і депутатський корпус. У порціях бруду, характеризував Олег Хрущ, із згаданим сайтом не може конкурувати жодне електронне чи друковане видання Дрогобича. На ймовірність у справі сліду російських спецслужб вказав заступник міського голови з гуманітарних питань Олег Дукас. З його слів, особа, яку у Дрогобичі пов’язували із цим сайтом, уже кілька років перебуває в Росії і звідти тримає контроль над своїм «дітищем».

Розуміння до стурбованості влади висловили представники мас-медіа, які одностайно визнали, що відео розміщене на «Дрогінфо», не вписується у жодні норми журналістської та загальнолюдської етики і є гонінням за дешевою сенсацією. Однак висловлювати претензії особливо нема кому, бо на цьому сайті фігурує лише адміністратор, та і його прізвище та обличчя приховане від громадськості. Знайома з опікуном цього-ресурсу дрогобицька громада лише у віртуальному просторі. Тому, зійшлися на думці журналісти, не в їхніх можливостях вплинути на ситуацію, проте це може зробити громадськість своїм бойкотом та ігноруванням інтернет-ресурсу. Не останню роль у цій справі, міркували журналісти, мають відіграти і правоохоронні органи. Опісля брифінгу міський голова Тарас Кучма скерував лист до СБУ з проханням відреагувати на вчорашню публікацію на сайті «Дрогінфо».