О.Панін - знову скандалОлексій Панін: «Мене використовують, щоб влаштувати скандал між Росією і Україною»

Російський актор, який дозволив собі скандальні й різкі висловлювання на адресу кримських татар, а також зазначив, що не вважає Крим Україною, перепросив їх виставою.

«Вам усе неправильно сказа­ли, я не мав на увазі татарський народ. Я так само кажу про мо­сквичів і росіян, які жеруть і серуть у себе в Москві. Давай­те мене до Москви не будемо пускати. Я прийшов спеціаль­но вас перепросити. Просто ваш хлопець, який був у цій си­туації, він – татарин. Повівся вкрай неінтелігентно. Я йому сказав у стані афекту, що, типу, татари… Але до татар це не має стосунку», — спробував пояс­нити Панін.

Нагадаємо, російський актор Олексій Панін, який перебуває на гастролях у Криму, заявив, що не вважає Крим Україною. Він також образливо висловив­ся на адресу кримських татар.

Олексій Панін був пасажи­ром одного з автомобілів, що потрапили у ДТП в Алушті (Крим). Розповідаючи журна­лістам про пригоду, він сказав: «Татарин, якого Сталін недорозстріляв, врізався і повер­нувся до Криму. Ви самі з Кри­му? Бачили дерева вздовж до­роги на Перевальне? Для кож­ного татарина по дереву».

У відповідь на образи голо­ва меджлісу кримськотатар­ського народу Мустафа Джемільов назвав актора «вирод­ком» і заявив, що правоохо­ронці зобов’язані відреагувати на слова Паніна.

Стосовно актора було відкри­то кримінальне провадження за ст. 125 КК України – умис­не легке тілесне ушкодження за те, що образив і вдарив міс­цевого таксиста Ельвіса Сейдалієва. Проте пізніше статтю пе­рекваліфікували в хуліганство.

Актора засудили як в україн­ському МЗС, так і в російсько­му генконсульстві в Криму Прем’єр Криму Анатолій Мо­гильов зажадав заборонити ви­ступи актора в Євпаторії. Після цього спектакль за участю ро­сіянина скасували. У Меджлі­сі кримськотатарського наро­ду зажадали оголосити Паніна персоною нон-грата в Україні.

«Та я і росіян можу образи­ти, як вони біля мого будинку в «Макдональдсі» їжу купують, а потім папірці розкидають. І об­лаяти їх. То, мене з Москви виганяти й оголошувати персо­ною нон-грата? Я ж перепро­сив і сказав, що мої слова сто­суються конкретного непоряд­ного чоловіка, а не всього на­роду. Взагалі думаю, що хтось спеціально «розігрує політич­ну карту», а мене використову­ють, щоб «влаштувати скандал між Росією і Україною».

Віталіна ТАТОВА