Учасниками зустрічі були члени Ради ветеранів АТО/ООС та керівники медичних закладів міста
Медичне забезпечення воїнів АТО, наскільки часто учасники бойових дій звертаються за допомогою в лікувальні заклади, які послуги отримують та наскільки добре знають, які безкоштовні програми реалізовуються в місті на підтримку їхнього здоров’я – таким темам був присвячений круглий стіл, який відбувся у світлиці ратуші цими днями.
Модератором заходу виступив заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів, керуючий справами виконкому Володимир Коцюба. Учасниками зустрічі були члени Ради ветеранів АТО/ООС, яка створена при міському голові Дрогобича, а також керівники медичних закладів міста – Дрогобицької міської поліклініки, міської лікарні, стоматологічної поліклініки, Стебницької інфекційної лікарні та начальник відділу охорони здоров’я ДМР Володимир Чуба.
Як повідомив заступник голови Ради учасників АТО Олег Кіндратів, учасники АТО/ООС часто при зверненнях до медиків та безпосередньо в лікувальні заклади міста не вказують, що вони із зони бойових дій, відтак стоять у чергах то стикаються із труднощами в отриманні тої чи іншої довідки тощо. Дехто скаржиться, що не одразу може знайти спільну мову із медиками, оскільки в знаки даються психологічні проблеми із здоров’ям, які воїнів отримали після проведеного часу в зоні бойових дій АТО/ООС. Окрім цього часто атовці не володіють повним переліком медичних програм, котрі реалізовує місто для підтримки військових.
Ситуацію по медичних програмах роз’яснив начальник відділу охорони здоров’я Володимр Чуба. За його словами, учасники АТО належать до пільгової категорії осіб, яка виокремлена і вони повинні гарантовано бути забезпечені медичною допомогою.
У Дрогобичі із місцевого бюджету кошти скеровують на медичні програми по підтримці учасників АТО. Це програми пільгового забезпечення медикаментами учасників АТО, програма зубного протезування і терапевтичної стоматології, тощо. Місто виділяє на рік певний фінансовий ресурс на ці програми – відповідно ними ми можемо охопити певну кількість учасників, – розповів Володимир Чуба.
За словами головного медика міста, протягом 2014-2021 рр працівниками КНП «Дрогобицька міська стоматологічна поліклініка» проведено стоматологічне лікування 354 учасників АТО/ООС на загальну суму 752, 9 тис.грн. На 2020 р місцевим бюджетом була прийнята Програма супроводу надання спеціалізованої стоматологічної ортопедичної допомоги учасниками АТО/ООС з фінансовим ресурсом на 150 тис.грн., що дало змогу провести ортопедичне лікування 38 особам. На 2021 р місцевим бюджетом затверджена програма супроводу надання спеціалізованої стоматологічної ортопедичної допомоги учасникам АТО на суму 300 тис.грн. Також у Дрогобичі реалізовують програму забезпечення медикаментами по пільгових рецептах ветеранів війни та пільгових категорій населення на 2021 р на суму 1000, тис.грн.
Однак, як наголосив пан Чуба, на жаль, не всі воїни АТО володіють інформацією про медичні програми та відповідно медичну підтримку їхнього здоров’я. Тому в ході круглого столу було прийняте рішення створити та роздрукувати для учасників АТО/ООС відповідні брошури із переліком усіх безкоштовних медичних послуг у місті. Окрім цього учасники Ради АТО/ООС при міському голові попросили надати їм перелік соціальних аптек, у яких реалізовують програму з отримання по пільгових рецептах ліків для ветеранів війни.
Також за пропозицію радника міського голови, члена АТО Романа Гарасим’яка, коли в приймальний покій поступить хтось із учасників АТО – для лікарів створять базу із відповідальних осіб, яким слід зателефонувати та повідомити про ушпиталеного. Відтак при Раді ветеранів АТО створено Благочинний фонд, який акумулюватиме кошти, якими покриватимуть витрати на лікування бійців, що потрапили в лікарні міста.
Також Роман Гарасим’як запропонував бійцям з метою контролю стану свого здоров’я проходити щорічне медичне обстеження.
Як підсумував зустріч Володимир Коцюба, такі круглі столи – вкрай потрібні, оскільки допомагають виокреслити наявні проблеми, знайти спільні точки дотику та досягнути компромісу.
Наші воїни із 2014 року сумлінно несуть службу в зоні АТО/ООС, завдячуючи їм ми живемо під мирним небом. Тому наш обов’язок забезпечити належні умови їхнього лікування та забезпечення необхідними медикаментами, – підкреслив Володимир Коцюба.