квартири сиротамГромадяни України можуть отримати квартиру від держави, потрібно лише відповідати кільком критеріям і запастися терпінням. Докладніше — у нашому матеріалі.

Житлові субсидії

Український закон передбачає підтримку громадян та надання пільг. За допомогою субсидій держава допомагає купити квартиру та покращити житлові умови, придбати земельну ділянку та отримати знижки на оплату житлово-комунальних послуг. Окрім цього, передбачена видача безкоштовних квартир для окремих категорій громадян. Наприклад, чимало шансів переїхати в незаможних, багатодітних та тих, чиє житло визнане непридатним для проживання без можливості капітального ремонту та реконструкції. До пільгових категорій також належать люди, які страждають на тяжкі хронічні захворювання.

Черговість заявок

Зрозуміло, після набуття певного статусу та подання заявки ніхто не гарантує швидкий переїзд у нову квартиру. Запит буде поставлений у чергу, але деякі категорії громадян мають пріоритетне право на житло. Це ветерани війни, люди, які постраждали від аварії на Чорнобильській АЕС, члени сімей працівників правоохоронних органів та військовослужбовців, які загинули під час виконання. Далі у списку — інваліди, сироти, жертви стихійних катастроф. І лише потім на загальних підставах розглядаються заявки багатодітних, незаможних сімей та громадян, які потребують поліпшення умов через нестачу площі квартир та старість будинків, в яких вони живуть.

Набір факторів

Більшості категорій громадян, які претендують на безкоштовну квартиру, достатньо підтвердження статусу, включеного до переліку соціальних пільг (на підставі висновку лікаря чи довідки з роботи). Людям із низьким рівнем доходу доведеться довести своє фінансове становище, щоб отримати житло за договором найму соціального. Сукупний заробіток усіх членів сім’ї має бути меншим за прожитковий мінімум, який встановлює регіональна влада. Причому враховується не лише зарплата, а й відсотки від вкладів та депозитів, дохід від здачі квартир в оренду, гонорари, стипендії, пенсії та аліменти від колишнього подружжя. Щоб отримати статус незаможної сім’ї, потрібно подати заявку до місцевих служб.

дрогобич новини - соціалка

Крім низького рівня заробітку, громадянин має підтвердити один із додаткових критеріїв, за якими він може претендувати на квартиру. Це може бути відсутність житла чи недостатня площа з урахуванням кількості мешканців – менше 10 кв. м на людину. На позитивне рішення про видачу ключів впливають багатодітність (троє та більше дітей), статуси матері-одиначки та сироти. Крім того, державна комісія може навести довідки про репутацію заявника на роботі та серед сусідів, а також звернути увагу на умови проживання: уміння підтримувати чистоту та порядок, зберігати квартиру у придатному для життя стані.

Читайте також: Визначити найголовнішу мету в житті

Скільки стояти у черзі

Законом не встановлено конкретних термінів розгляду заяв на безкоштовне житло. Цей час залежить від регіону, інформацію краще уточнювати у місцевих счлужбах. Бувають ситуації, коли люди роками чекають на квартири і не отримують їх, коли підходить черга. Це може статися через смерть одного з членів сім’ї, прописаного в квартирі з недостатнім метражем, поліпшення умов проживання власним коштом або підвищення сукупного рівня доходу.

Крім того, представники держави можуть відмовити у видачі квартири, якщо ви надали неповний комплект документів або вказали неправильні відомості (зазвичай це з’ясовується на етапі подання запиту). Коли підійде черга заявника, буде перевірено угоди з нерухомістю, вчинені членами сім’ї за період з моменту подання документів. Важливо, щоб за цей час люди не погіршували нинішні умови проживання навмисно з метою отримання квартири якнайшвидше: доведений факт може стати причиною відмови у видачі житла.