квартири у Дрогобичі  

Дрогобиччина — новини краю

Інформаційний портал Дрогобицького району

Прописні істини від Яценюка

Всі статті

прем'єр міністр УкраїниЯкось Арсеній Петрович із тремтінням у голосі заявив, що мовляв, тепер пересічні громадяни можуть повністю захистити свої порушені права. Притому, без жодної копійки, бо уряд про них турбується денно і «нощно». Бо вже створено 100 центрів безоплатної правової допомоги. Чомусь пропустив слово «вторинної». Тобто, якщо тебе десь там у державних установах, що мають захищати твої права, та й послали ( за всіма знайомою чиновницькою адресою,- О.М.) то ти можеш звернутися до «безоплатної вторинної правової допомоги».

А тепер про все за порядком. Бо помічники прем’єр-міністра озвучили й таку інформацію. Буде створено 100 місцевих (міжрайонних у місті) центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги. У всіх областях країни, — « в середньому по 3-7 центрів», — заявив якийсь чиновник. Правда, мабуть у того пана трійка з арифметики, бо може бути «в середньому» заледве 2-6 , тобто по 4 у кожній із 25 областей. А якщо врахувати ще й місто Київ, із особливим статусом, то того середнього значення буде ще менше. Однак не лише цей чиновник не дружить зі здоровим глуздом . САМ Арсеній Петрович заявив, що у цих центрах «працюватимуть понад 5 тисяч правників». Тобто, ми ще й створюємо додаткові робочі місця. А тепер знову арифметика за 3 клас. Якщо «працюватимуть» 5 тисяч, а центрів, — 100, то виходить, що на кожен центр припадає 50 (!!!) правників. Чи можна собі уявити таку картину? Як на мене, ні. Ну сказав би, що по 5 працівників, але ж не удесятеро більше?

То де ж тут свиню зарито? Як повідомляло свого часу Мін’юст, згідно із затвердженим наказом Міністерства від 31.12.2014 Плану заходів щодо розвитку системи надання безоплатної правової допомоги, у 2015 році буде створено 100 місцевих (міжрайонних у місті) центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Вони «розпочали свою роботу» 1 липня. Тобто Із 1 липня 2015 року безоплатна вторинна правова допомога «надається усім, хто має на неї право за законом, у тому числі у цивільних та адміністративних справах». На жаль, автор цих рядків поки що не чув про щось там на кшталт діяльності отих центрів. Натомість хочу запитати, чи хтось чув про конкурс, який буцімто проходив з лютого по квітень цього року? Конкурс із відбору адвокатів, що мали б працювати у тих 100 центрах. І мало би їх, адвокатів та й бути аж цілих 5 тисяч люда!

Також, згідно Закону України «Про безоплатну правову допомогу» в цей же період передбачалося створення цих центрів, включаючи розроблення відповідних організаційно-розпорядчих документів, вирішення питань, пов’язаних із забезпеченням їх приміщеннями, меблями та обладнанням, підбір і навчання персоналу, укладення контрактів із адвокатами тощо. Не чули про такий «движняк», шановні? І я ніц не чув. Запитав знайомого адвоката про всі ці події, — він лишень плечима знизав: «У нас і не таке може бути…»

Так, і «не таке», — сталося. Позаяк Державним бюджетом України на 2015 рік передбачено майже в 1,9 разів збільшення видатків на оплату послуг та відшкодування витрат адвокатів (до 122, 4 млн. грн.), а також збільшення видатків розвитку у 12,4 рази (до 57,5 млн.грн.) порівняно з попереднім роком. Загалом видатки на систему безоплатної правової допомоги у 2015 році становлять 269,6 мільйонів гривень, що у 2,9 рази більше, ніж минулоріч. Як бачимо, чималі кошти мають освоїти оті 5 тисяч адвокатів та правників. А може їх буде заледве 500? Ця цифра швидше скидається на об’єктивну. А кошти «на витрати» залишаться ті ж самі…

Прем’єр-міністр Яценюк щиро говорив про порушені права українців, їх біди та проблеми. Так говорив, бо знає: хочеш приховати правду, — говори прописні істини. А правда вона знову гірка. Замість реформ,- метушня із ще одним мертвонародженим бюджетним проектом. Скільки ж ще таких експериментів вдасться протягнути «нашій» владі допоки ми не запитаємо її «Куди йдемо, панове, — попереду прірва, яку ви створили за рекордно короткий термін вашого владарювання?». Що відповідатимете, «реформатори»?. Чи знову повідатимете нам прописними істинами?…

Олександр Магльона

      Ви володієте цікавішою інформацією на тему, радо розмістимо її на ресурсі,
наша скринька: 2drogobych@gmail.com
Обов'язкові для заповнення - лише поле "Ім'я"

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.