Сьогодні, 23 червня, Дрогобич урочисто приймав учасників міжнародного велопробігу «Духовні святині Богу та Світу»
До туристів, які вже третій місяць у подорожі, на під’їзді до міста доєдналися любителі велоспорту ГО «DROHOBYCH BICYCLE CITY», спортсмени-велосипедисти місцевої школи олімпійського резерву «Медик», вихованці факультету фізичного виховання ДДПУ ім. І. Франка. Дрогобичани сіли на велосипеди не тільки задля солідарності з гостями. Таким способам спортивна громадськість міста вшанувала Олімпійський день, який сьогодні відзначають у світі.
Насамперед туристам, що поставили собі за мету одночасно із пропагандою здорового способу життя пізнати сакральну самобутність України і Польщі, влаштували прийом у мармуровій залі Ратуші.
В. о. міського голови, секретар міської ради Тарас Метик презентував гостям короткий екскурс в історію Дрогобича, зауваживши, що і сьогодні місто за напрямок розвитку обирає вікові традиції, поєднані із сучасною європейською перспективою. Керманич міста подякував мандрівникам за виявлену цікавість до міста, побажав їм гарних вражень і щасливої дороги.
Слова вдячності за пропаганду здорового способу життя та велосипедного спорту, вітання з нагоди Міжнародного олімпійського дня, а також побажання успішного завершення туристичного марафону висловили начальник відділу фізичної культури та спорту виконкому Дрогобицької міської ради Роман Проць та керівник структурного підрозділу молоді та спорту Дрогобицької райдержадміністрації Олег Войтечко.
Від гостей слово взяв ініціатор туристично-духовного заходу, депутат обласної ради Богдан Сидорак, який від усієї команди подякував дрогобичанам за теплий прийом і висловив захоплення чисельністю подвижників велоспорту в регіоні. Футболки з атрибутикою велопробігу гості подарували двом дітям велошколи «Медик», а також хлопчикові дошкільного віку, який здивував спортсменів зі стажем? на самокаті долучившись до велопробігу у Дрогобичі.
Богдан Сидорак на знак вдячності за прийом вручив очільникові Дрогобича копію чудотворної ікони Лійської Богородиці, оригінал якої є у кафедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці м. Стрия. На згадку про візит до міста Котермака туристична колекція учасників велопробігу поповнилася сувенірами – символами культурних та архітектурних надбань Дрогобича протягом його історичного розвитку. Подарунки Богдану Сидораку передав Тарас Метик.
Паломницький спортивний захід об’єднав людей різних поколінь. Найстаршому учаснику велопробігу стриянину Роману Мазяку – 73 роки. Він є головою осередку ветеранів спорту Стрийщини, членом президії Асоціації ветеранів спорту Львівської області. Пліч-о-пліч з досвідченими асами велоспорту визначними місцями України і Польщі мандрує 11-річний хлопчик-наймолодший учасник спортивної мандрівки.
Після презентаційної частини програми учасникам велопробігу запропонували подивитися на Дрогобич з найвищої вершини міста – вежі Ратуші. Відтак маршрут велосипедистів проліг до найбільшої сакральної цінності Дрогобича – церкви Св. Юра. Крім свіжих вражень, учасники велопробігу отримали благословення о. Ігоря Цмоканича. Він покропив паломників і їхніх «двоколісних залізних коней» свяченою водою. До речі, сам священнослужитель належить до любителів велосипедного спорту і є одним із засновників ГО «DROHOBYCH BICYCLE CITY». На прощання о. Ігорю та іншому співзасновнику громадського об’єднання Юрію Тудрію, який вправно керував колоною велопробігу у Дрогобичі, гості залишили пам’ятні футболки .
Нагадаємо, як повідомляли ще перед стартом велопробігу організатори, цей спортивно-духовний захід, ініційований клубом мандрівників «Прикарпаття» зі Стрия, організований на пошанування 150-річчя від дня народження Митрополита Андрея Шептицького та 200-річчя від дня народження отця Михайла Вербицького У рамках велопробігу передбачено відвідування 22 дерев’яних церков Карпат в Україні та Польщі, внесених до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Велопробіг розбито на вісім турів. Два з них, промоційні, стартували ще у квітні, по три тури з відвідуванням церков ЮНЕСКО визначені на травень та червень. Відвідини Дрогобича відповідно до схеми руху велосипедистів були заплановані ще на початок червня, однак через те, що у цю пору місто проводило великий представницький захід Дні Європи, туристи скоригували маршрут і вирішили навідатися до Дрогобича у менш насичений подіями час.