Міноборони вже не знає, що робити з п’яними солдатами в окопах і на блокпостах
Раніше на такі випадки не дуже зважали, та останнім часом, у період перемир’я, солдати стали закладати за комірець масово.
Зрозуміти їх неважко: стріляти стали менше, а просто сидіти без діла у сирому окопі – можна збожеволіти. Зігрітися ж у колі бойових друзів горілочкою – саме те. “Ми знаємо, що в армії є проблема – бійці п’ють. Не всі, звісно, але… І мова не про алкоголіків, таких тут теж не бракує, а про
нормальних людей, які ламаються і зазирають у чарку. Надивившись на кров і на багато смертей, люди просто зриваються, а професіональних психологів, які могли б їм допомогти, тут немає”, – каже представник Міністерства оборони України, помічник начальника Генштабу Тетяна Ричкова.
Перший тривожний дзвіночок, який змусив узятися за цю проблему, пролунав у Костянтинівці. Тоді п’яний екіпаж БТРа задавив дитину і травмував її матір. Після того вздовж лінії фронту заборонили людям у формі продавати спиртні напої. Але тим, хто хоче випити, це лише додало адреналіну в пошуках спиртного. Місцеві за гроші охоче приносять бійцям горілку.
Військова служба правопорядку фіксує випадки зловживання спиртним, але у неї немає повноважень проводити розслідування. Такі справи передають у військову прокуратуру, а вже та до суду. Тобто, щоб дати правову оцінку такому випадку і покарати винного, потрібно від трьох місяців до півроку. Через таку тяганину п’яничок здебільшого не карають. Єдиний вихід, на думку міністерства, залучити до цієї проблеми психологів, які б допомогли бійцям боротися зі стресами без спиртного.
Антоніна РУДА