Відбулось чергове засідання комісії з питань проведення заходів дерусифікації, перейменування та присвоєння назв вулицям, провулкам, паркам, скверам у межах Дрогобича
Комісія розглянула підсумки голосування мешканців громади за назви для парків та скверів Дрогобича та обговорила заходи, які проводить орган місцевого самоврядування з метою перезахоронення НКВД-тів з «Кладовища радянських воїнів» (колись «Вічний вогонь»), передає ДНК.
Раніше Дрогобицькою міською радою було проведено електронні консультації з громадськістю, під час яких люди обирали назви для парків та скверів Дрогобича та Стебника, які досі не мають офіційно присвоєних найменувань. На жаль, попри залученість одразу кількох інструментів моніторингу громадської думки – сервісу E-dem та Google-форм, мешканці громади проявили низьку активність під час голосування.
У голосуванні за парки Дрогобича взяв участь 271 респондент, Стебника – 117. Комісія розглянула напрацьовані результати та провела голосування, які в подальшому будуть скеровані на сесію Дрогобицької міської ради для затвердження офіційних назв для парків та скверів.
Отож для парків та скверів Дрогобича комісія рекомендує присвоїти наступні назви: – Парк на вулиці Пилипа Орлика – Володимира Великого (народна назва «Парк Новонароджених») пл. 28,03 га – Парк Свободи
– Парк на вулиці Трускавецькій (біля парку Богдана Хмельницького, біля озера) 9, 68 га – Парк Приозерний
– Сквер на вул. Пилипа Орлика, о,4 га – Сквер Андріївський
– Сквер на вул. Лесі Українки, 0,11 га – питання тимчасово відклали, так як є ініціатива лемківської спільноти щодо встановлення там пам’ятного знаку – відтак назва скверу повинна відповідати подальшій концепції території.
– Сквер на вул. Самбірська, 0,29 га – Сквер Придорожній
Також на комісію надійшов лист від Департаменту екології та природних ресурсів ЛОВА – щодо необхідності перейменування парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення на вул. Трускавецькій (відомого в народі за назвами «Культури та відпочинку» та «Івасик-Телесик») – так як за ним досі числиться стара назва «Парк ім. Генерала Васильєва»). Враховуючи стислі терміни комісія одноголосно рекомендувала перейменування парку назвою «Парк Івасик-Телесик».
Також комісія обговорила доцільність відведення земельної ділянки біля Солоного Ставка під сквер та закріплення її за церквою св. Юра, задля убезпечення цієї землі від можливого використання у комерційних цілях. Відтак комісія звернулась до управління майна громади з проханням підготувати необхідні документи для відведення земельної ділянки та закріплення за нею статусу скверу.
Також управлінню майна громади доручили привести у відповідність цільове призначення земельних ділянок, які відведені під сквери, так як далеко не всі сквери Дрогобича та Стебника мають рекреаційне призначення.
Розгляд питань щодо присвоєння назв для парків та скверів Стебника комісія відклала до наступного засідання, щоб залучити до розгляду цього питання старосту та депутатів від Стебника. Що стосується роботи над перезахороненням НКВД-тів з «Кладовища радянських воїнів» (колись «Вічний вогонь») – про це коротко поінформував начальник управління культури та розвитку туризму Володимир Ханас.
Після отримання всіх необхідних облікових документів їх буде скеровано на експертну раду, яка діє при Міністерстві культури та отримати дозвіл на перезахоронення останків. Результати проведеної роботи комісія заслухає на наступному засіданні.