Сьогодні ми увіковічнюємо памʼять Героїв, які віддали своє життя за свободу нашої держави
Сьогодні, у 105-ту річницю створення ЗУНР, спільною молитвою і покладанням лампадок до місць пам’яті борців за незалежність України представники влади Дрогобича, духовенство, громадськість та молодь вшанували усіх, хто вважав своїм свідомим обов’язком боронити Україну та відстоювати її суверенітет, передає ДНК.
Захід розпочали вшануванням пам’яті Героїв України різних часів, які нешкодуючи власного життя виборювали і виборюють сьогодні нашу волю та найвищі європейські цінності.
Поминальну панахиду та спільну молитву очолили представники духовенства УГКЦ.
Сьогодні ми увіковічнюємо памʼять Героїв, які віддали своє життя за свободу нашої держави. Мужні воїни – Українське січове стрілецтво – були тими Героями, які вписали яскраву сторінку в історію нашої України та стали своєрідними світочами для української нації. На жаль, Західноукраїнська Народна Республіка протрималась дуже не довго – 250 днів, але вона була яскравим прикладом нескореності українців, нашої жаги до волі і суверенітету, – підкреслив у зверненні до присутніх отець Іван Паньків.
З історичною довідкою про події створення ЗУНР виступила ведуча заходу Алла Мельничук. Так як віче відбувалось біля історичного корпусу музею «Дрогобиччина» на вулиці Івана Франка, було зазначено, що саме в цій споруді з листопада 1918 року діяли органи державної влади Західноукраїнської Народної Республіки. Про це сьогодні засвідчує меморіальна дошка, яку встановлено на фасаді будівлі.
У Дрогобичі вшанували пам’ять борців за незалежність Україниhttps://t.co/yHEHLGGne0 pic.twitter.com/SQ3aoHhaKj
— DroBro7/24 (@DroBro10) November 1, 2023
Також до дня Листопадового чину управління культури та розвитку туризму проанонсувало випуск мапи ЗУНР із списками старшин по містах і селах Дрогобиччини 1918-1919 рр., які загинули за нашу незалежність.
Доповненням до усіх виступів стало майстерне виконання українських патріотичних пісень Муніципальним чоловічим камерним хором «Боян Дрогобицький».
Після завершення заходу учасники віче вшанували пам’ять діячів ЗУНР покладанням лампадок до пам’ятного знаку на місці садиби Коссаків та до могили автора Конституції ЗУНР – Платоніда Філяса.