З приходом сучасних технологій фотографії стали доступними та оточили кожного. Друкуючи найцінніші, пам’ятні з них, люди ніби торкаються своїх спогадів. Щоб фото були яскравими, чіткими, стійкими до мінімальних забруднень і довго зберігалися, варто віддати перевагу спеціальному матеріалу. Як називається папір для друку фотографій і що потрібно враховувати під час його вибору?
Який тип паперу вибрати для друку фотографій?
Те, до якого типу належить той чи інший фотопапір, залежить виключно з вихідної сировини. Перед тим, як відповідати на запитання про те, на якому фотопапері краще друкувати фотографії, варто розібратися, які зараз існують. Ось основні з них:
- Матовий (Matte). Його поверхня досить тьмяна, що необхідно враховувати при покупці. Це означає, що кольори передаються не дуже яскраво, але фото не будуть відсвічувати при жодному освітленні. Пориста структура цього паперу забезпечує хорошу стійкість роздрукованих екземплярів до дотиків та пилу. Зазвичай, коли йдеться про те, який фотопапір для струменевих принтерів вибрати, радять саме цей тип, але на практиці це не обов’язково, оскільки покриття не впливає на сумісність з пристроями.
- Шовковисто-матовий (Silk-matte). Цей матеріал має більш високу яскравість, ніж матовий варіант, легкий блиск, стійкість до відблисків та відбитків пальців.
- Глянцевий (Glossy). Відмінність матового паперу від глянцевого у спеціальному полімерному покритті, яке забезпечує гладкість і сяйво фото, робить їх набагато яскравіше, але через це дуже сильно відсвічує і мажеться від мінімальних взаємодій.
- Напівглянцевий (Semi-glossy). З проблемою забруднення, яка така актуальна для глянцевого паперу, цей впорався практично повністю. Його вважають універсальним та вкрай часто застосовують, але у ньго є свої мінуси. Фотографії, надруковані на цьому матеріалі, втрачають початкову чіткість, що сильно впливає на загальне враження від них.
- Суперглянцевий (Superglossy). Зображення, роздруковані на цьому папері, мають виняткову яскравість і якість, але забруднюються і бликують сильніше інших, через що в даній ситуації різниця між глянцевими та матовими фотографіями помітна ще сильніше.
- Сатинови або атласний (Satin). Ще один тип напівглянцевого паперу. Він має захисне покриття, завдяки якому практично не мажеться. Полімерний шар робить картинку якісною, з гарною передачею кольорів і високою чіткістю.
Всі ці види фотопаперу для принтера можуть підходити для друку як на струменевих принтерах, так і на лазерних. Така різноманітність видів, кожен з яких має свої переваги та недоліки, не дозволяє говорити про те, які фото краще друкувати: глянцеві або матові. Це залежить виключно від цілей, які перед ними поставлені.
Окрім вже згаданого типу покриття, щільності та товщини, є ще одна важлива характеристика – формати паперу для фотографій. Вони бувають абсолютно різні, але найпопулярнішими залишаються такі: A3, A4, A5 і A6 (10×15 см — стандартний для фотоальбомів). Крім класичних листів можна знайти дизайнерські, з клейким шаром, текстурованою підкладкою та інші.