За словами фахівця, над підписанням меморандуму команда працювала півтора місяця
Компанія Microsoft інвестує $500 млн у поліпшення і будування серверної інфраструктури, а також в освіту
українців. Про заявив заступник міністра цифрової трансформації України з питань розвитку ІТ Олександр Броняков, передає Д-НК.
«Ця сума складається з декількох складових. Дійсно, там є частина суми, це те, що планує Microsoft інвестувати у поліпшення і побудування серверної інфраструктури. Тобто це буде обладнання, це буде безпосередньо якесь підключення, якісь споруди, які будуть у майбутньому являти собою дата-центри, я так розумію. Але перший етап – вони будуть будувати на існуючій інфраструктурі, але це буде Azure, їхній хмарний сервіс.
Друга частина там достатньо велика. Вони планують якесь навантаження на їхню інфраструктуру, залежно від того, які державні чи приватні компанії будуть використовувати, українські і з наших сусідів, будуть використовувати Azure як хмарний сервіс, як місце, де вони зберігають свої дані», — сказав Броняков.
Він зазначив, що Microsoft планує проінвестувати певну частину грошей у те, щоб українським студентам надати допомогу. Один з варіантів — це безкоштовні курси.
За словами фахівця, над підписанням меморандуму команда працювала півтора місяця.
«Був проведений аналіз. За результатами цього аналізу виявилася сума близько до 500 мільйонів. Я не володію механікою, як вони це аналізували, але працювала команда Microsoft спільно з нами, з державними і приватними підприємствами, вони надавали певні відповіді, був проведений аналіз – і так з’явилася сума», — додав Броняков.
Нагадаємо, американська компанія Microsoft інвестує 500 млн доларів у розвиток хмарних сервісів Azure в Україні. Відповідний меморандум компанія підписала з Міністерством цифрової трансформації України.
Зокрема, меморандум передбачає, що виділенні кошти будуть направлені на будівництво двох дата-центрів американської компанії в Україні. У документі також йдеться про знижки або спеціальні умови для українських держорганів та організацій на Microsoft.Azure, Office 365 й інші хмарні сервіси.