Реальний ріст доходів зупинився ще навесні, утім, заробітки зменшились, а витрати залишились
Українці потягнулися до недоторканих запасів повыдомляэ Д-НК з посиланням на ТСН.
Олександр – юрист. Карантинна пауза сильно позначилась на його заробітках: «У мене є наймані працівники. Вони не могли працювати, тому що закрито було все. Коли сидиш вдома, по-перше, заробляєш менше. По-друге, витрати на те, що ти сидиш удома з дитиною, набагато більші», — каже чоловік.
Олексій та Олена втримались і до запасів не торкнулись, але ризики були. Хоч Олена стабільно отримувала вчительську зарплату, а Олексій працював у сервісі обслуговування автівок, але карантин усе змінив. Якщо доходи не відновляться – в хід таки підуть відкладені ще до карантину гроші.
Економісти підсумовують, що ще три роки тому заощадження українців росли, а тепер навпаки. «У людей практично не лишилося коштів для того, щоб знову сидіти на карантині або частково не працювати», — каже економіст Олег Пендзин.
Малі накопичення в населення – це одна з причин, чому Україна важко виходить із кризи, вважають експерти з МВФ. «Це власне не дає можливості сформувати таку надійну подушку безпеки і призводить до того, що люди достатньо швидко опиняються без засобів для існування», — пояснив фахівець.
Малі українські заначки – це про малі українські зарплати. Половину від доходу в середньому українці витрачають на харчі та комуналку. У трійку найбільших витрат входять алкоголь і тютюн.
Тим, хто розраховує на зростання зарплат найближчим часом, економісти дають невтішні прогнози. «Поки українська економіка падає. Я слабо вірю в те, що ми побачимо достатньо суттєвий ріст доходів населення», — каже Олег Пендзин.