зарплата медикамУ вівторок, 24 грудня, у Дрогобицькій Ратуші відбулась з зустріч керівництва міста з головними лікарями медичних закладів та профспілок

Як повідомляє ДНК з посиланням на ДМР участь у зустрічі

взяли міський голова Дрогобича Тарас Кучма, заступники міського голови Василь Качмар та Володимир Коцюба, начальник відділу охорони здоров`я ДМР Володимир Чуба та начальник фінансового управління ДМР Оксана Савран.

У вівторок, 24 грудня, у Дрогобицькій Ратуші відбулась з зустріч керівництва міста з головними лікарями медичних закладів Дрогобича та Стебника, головами профспілок, а також лікарями.

У ході зустрічі медикам роз’яснили причину дефіциту коштів на виплату зарплат та шляхи вирішення проблеми.

Як роз`яснив начальник відділу охорони здоров`я ДМР Чуба, причина — недофінансування з боку держави, адже медична субвенція розрахована таким чином, що коштів вистачає лише на покриття 60% від загального фонду заробітної плати. За словами головного медика Дрогобича, місто впоралось би з цією проблемою, але у міських лікарнях лікуються не лише дрогобичани, а й мешканці інших територій, що свідчить про високий рівень довіри мешканцями Дрогобицького району, Борислава, Трускавця, Самбірщини, Турківщини. За цих пацієнтів Дрогобичу мали б повертати кошти, яких би вистачило на зарплати медикам. Однак ці території відмовляються повертати міжбюджетні трансферти. Зі всіх територій лише Дрогобицький район погодився відшкодувати 5 мільйонів гривень у 2019 році, хоча це ще далеко не вся сума.

Ситуацію, яка склалася у Дрогобичі прокоментував й керівник КУ «Інститут міста Дрогобича» Володимир Кондзьолка. За його словами, місто повністю розрахувалося перед некомерційними комунальними підприємствами, які надають медичні послуги на території Дрогобича та Стебника. Але сьогодні місто ще дофінансовує дефіцит за пролікованих іногородніх хворих. Тому, за словами Володимира Кондзьолки, головні лікарі повинні стати менеджерами і працювати таким чином, щоб їхнім колективам вистачало коштів на зарплату.

«Для того, щоб повернути медикам чесно зароблені кошти за останній час лише відділом охорони здоров`я у всі вищі інстанції було надіслано 11 економічно-обґрунтованих листів-звернень, окремо звернення до Уряду та керівництва держави були надіслані і міською радою та депутатським корпусом, проведено низку переговорів, однак фінансового ефекту це дає поки не багато», — наголосив Володимир Чуба.

Міський голова Дрогобича Тарас Кучма зазначив, що незважаючи на всі труднощі, медики отримають заробітні плати, які чесно заробили, однак потрібно працювати разом в одному напрямку, а не один проти одного.

«Ніхто нікого не збирається залишати напризволяще. Фактично, виплата зарплат освітянам і медикам — це преференція держави, а не органів місцевого самоврядування. Однак це наші мешканці і яскравим свідченням того, що про них турбуються є те, що цього року з міського бюджету було виділено на зарплати медикам 18 мільйонів гривень. Це було наше разом з депутатським корпусом рішення. Ми свідомо забрали кошти з ремонту доріг і дали на зарплати, бо розуміємо людей. Зараз ми плануємо виплатити зарплати по 1/3 грудня. Решту, якщо не вдасться отримати до кінця цього року, то їх виплатять у січні. Але зарплати будуть, головне триматись разом, а не скандувати з гаслами «ганьба» під час свята дітей, які не розуміють, що відбувається і зі сльозами на очах сприймають це в свою адресу», — підсумував міський очільник Тарас Кучма та додав, що на наступний рік ситуацію у сфері охорони здоров`я в країні прогнозують не кращу, а місцевим владам пропонують переглянути діючі штатні розписи медиків, тому варто згуртуватись, щоб зберегти ті надбання, які вже є, а не руйнувати їх.