Інформація щодо надання щомісячної адресної допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг
Постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014№505 «Про надання щомісчної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористчної операції, для покриттявитрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» запроваджено щомісяну адресну допомогу переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
1. Кому надається грошова допомога
Грошова допомога надається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України і переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, а також стоять на обліку в органах соціального захисту населення.
2. Хто призначає і виплачує грошову допомогу
Призначення та виплата грошової допомоги здійснюють органи соціального захисту населення за фактичним місцем проживання (перебування) за заявою уповноваженого представника сім`ї.
3. На який термін надається грошова допомога
Грошова допомога призначається з дня звернення та виплачується терміном не більше ніж шість місяців.
- У якому розмірі надається грошова допомога
Грошова допомога надається у таких розмірах:
— для непрацездатних осіб (пенсіонери, інваліди, діти) – 884 гривні на одну особу (члена сім`ї;
— для працездатних осіб – 442 гривні на одну особу (члена сім`ї).
Загальна сума допомоги на сім`ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім`ї та не може перевищувати 2400 гривень
- Перелік документів для призначення грошової допомоги:
— заява;
— копія свідоцтва про одруження;
— копії свідоцтв про народження дітей;
— письмова згода довільної форми про виплату грошової допомоги уповноваженому представнику сім`ї від інших членів сім`ї;
— згода на обробку персональних даних.
- Яким чином виплачується грошова допомога
Грошова допомога перераховується органом соціального захисту населення на рахунок в установі уповноваженого банку.
Важливо
Особам працездатного віку допомога призначається на два місяці. Для одержання допомоги у встановлених розмірах на наступний період особи працездатного віку мають працевлаштуватися, в тому числі за сприянням державної служби зайнятості.
Якщо працездатний член сім`ї протягом двох місяців не працевлаштувався, або перебуває у трудових відносинах з роботодавцями на тимчасово окупованій території України чи в районах проведення антитерористичної операції і фактично не працює, розмір допомоги для цих осіб на наступні два місяці зменшується на 50 відсотків, а на наступний період – припиняється.
За більш детальною інформацією рекомендуємо звертатися в управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради за адресою: м. Дрогобич, пл. Ринок,1 (кабінет № 8,9,11), а також за телефоном «гарячої лінії» управління 35780, 410614.
Графік роботи управління: понеділок-четвер з 800 до 1700, п`ятниця- 800 до 1545 .
Начальник управління праці та
соціального захисту населення
Дрогобицької міської ради І. Терлецький