Фахівці московітського оборонно-промислового концерну «Алмаз-Антей», експертні висновки які використовували юристи на суді у справі МН17, надали брехливі
Московіти надали на суді у справі МН 17 недостовірні дані. Це — насамперед, висновок про місце пуску ракети «Бук», яким в 2014 році був збитий «Боїнг» малайзійської авіакомпанії.
Слухання 8 червня продовжувались протягом семи годин. Через несприятливу епідемічну ситуацію кількість людей, яких допустили до особистої присутності у суді, обмежили. У залі суду перебували близько ста осіб: судді, прокурори, адвокати, родичі загиблих та представники ЗМІ.
Всі бажаючі могли стежити за процесом за допомогою онлайн-трансляції. Вона велася нідерландською та англійською мовами. Згідно з графіком слухань, вони повинні відбуватися 8 червня — 3 липня, 31 серпня — 13 листопада 2020 року і з 1 лютого до 26 березня 2021 року.
Найголовнішим на сьогоднішніх слуханнях було те, що обвинувачі надали документи, які остаточно спростували версію, за яку Кремль чіплявся до останнього. Згідно з цією версією, «Боїнг» був збитий з українського «Бука» з контрольованої України території. Експерти корпорації «Алмаз-Антей» стверджували, що пуск ракети нібито був проведений з території на південь від села Зарощинське, тобто з території, підконтрольній українській владі. Але серія експериментів і розрахунки інших експертів підтвердили, що місце запуску «Бука» було в районі підконтрольній терористам «ДНР» населеного пункту Сніжне в радіусі 75 кв. км.
Саме на цій території слід від пострілу «Бук» раніше виявили співробітники розслідувального проекту Bellingcat. Експерти Бельгійської військової академії теж вивчили ці дані і провели свої розрахунки щодо визначення точки запуску ракети. І за їхніми висновками, «Бук» повинен був знаходитися в районі Сніжного. Ця інформація підтверджується і знімками, зробленими з американського розвідувального супутника.
Правда, американці поки не надають інших даних, що стосуються розвідувальної інформації. Про причини цього розповів в Twitter аналітик CIT, військовий експерт Кирило Михайлов. «З огляду на те, що дані США голландцям раніше вже надавали, логічніше припустити, що вони не можуть надати більше даних, так як надали всі, які були, а не що у них є якісь ще дані, які спростовують їх же дані, надані голландцям раніше», — написав він.
Аналітик відзначив, що «з точки зору американського розвідувального співтовариства, в принципі, логічно не світити можливості супутника і не розсекречувати дані», які вони і так надали Нідерландам. «Тим більше що на виході — чергова картинка, а кремлепропаганді навіть відео з буком не аргумент», — резюмував експерт. Тобто, версія, на основі якої московія вибудовувала всі твердження про свою непричетність до катастрофи, розсипалася.