У четвер, 16 серпня, броничан, які ще з 9 лютого блокують Дрогобицьке сміттєзвалище, вкотре закликали спільно досягти компромісу на користь обох громад — Дрогобича та Брониці
Начальник відділу надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення
ДМР Микола Летнянчин повідомив офіційні дані щодо екологічної ситуації в місті, передає ДНК.
Зокрема посадовець наголосив, що за офіційними даними Дрогобицького міського управління Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області у місті відзначається ускладення епідситуації з інфекційної захворюваності. Складною є епідситуація із захворюваностю на кишкові інфекції в основному за рахунок гастроентероколітів бактеріальної та вірусної етіології. 78,2% захворюваностей припадає на дитяче населення. Також зареєстровано високий рівень захворюваності на сальмонельозну інфекцію, який перевищує серередньообласні показники в 2,2 рази. Зафіксовано ріст паразитарної захворюваності, на який має вплив забруднення довкілля. За І півріччя 2018 року ураженість паразитозами населення мм. Дрогобича та Стебника в 3 рази перевищує середньообласні показники. Періодично реєструються випадки лептоспірозу.
Однак, присутні броничани, які спершу втрьох чергували «на посту», а з прибуттям начальника відділу надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ДМР з`явилось вже близько двадцяти, категорично відмовились від будь-яких переговорів щодо досягнення компромісу. Що не є дивним, оскільки це вже не перша відмова.
Від пропозицій провести реконструкцію, а відтак рекультивацію сміттєзвалища, яке знаходиться поблизу села Брониця, але є власністю міста Дрогобич, з подальшою його експлуатацією впродовж 2-3 років років під гарантією про закриття, допоки у місті збудують сміттєпереробний завод, броничани категорично відмовились. Важливим фактором є те, що згідно з усіма документами сміттєзвалище знаходиться на балансі Дрогобича і відповідальність за нього теж несе Дрогобич. Тепер, коли вперше за 30років Дрогобич з приходом до влади теперішнього керівництва міста зробив все для того, щоб провести рекультивацію, громада Брониці незаконно блокує сміттєзвалище. Про те, що блокування є незаконним виніс ухвалу суд іменем України, а рішення суду не виконується. А люди, які не виконують рішення суду, є злочинцями. Важливим фактором є те, що до незаконних дій броничан не приймає ніяких мір поліція та прокуратура, що тим сам дискредитує владу у країні як інституцію.
При цьому, за словами Миколи Летнянчина, броничан закликали висунути своє бачення та свої умови щодо ситуації, яка склалася, однак вони знову відмовились не лише від компромісу, а взагалі від проведення будь-якої рекультивації та впорядкування сміттєзвалища, виголошуючи «нехай стоїть так, воно травою заросте». Однак броничани, напевно, не до кінця розуміють наскільки небезпечним для екології є не впорядкувати сміттєзвалище і що це призведе до масових інфекційних захворювань.
Щодо якості води, на яку скаржаться броничани, то на разі немає офіційних тверджень, а відтак не є гарантією, що вода забруднена саме через функціонування сміттєзвалища. Можливо, це спричинено іншими факторами впливу. Зокрема, важливим є те, що сміттєзвалище за рівнем розташування знаходиться нище, ніж населений пункт Брониці, тому стічні води зі сміттєзвалища не мають можливості потрапити у грунти села.
Тому закликаємо громаду Брониці вкотре обдумати пропозиції та висловити своє бачення щодо досягнення компромісу з громадою Дрогобича, допоки місто не оголосили зоною екологічного лиха.
Також закликаємо дрогобичан у ситуації, яка склалася, не стояти осторонь, адже від цього залежить наше майбутнє. Пам`ятаймо, що інфекція не обирає і якщо не впорядкувати сміттєзвалище та не очистити наше місто, постраждати можуть усі. Брониця також стане джерелом інфекційних захворювань та розповсюдить його, адже броничани працюють та навчаються в Дрогобичі і навпаки.