сміттєзвалище БрониціУ четвер, 16 серпня, броничан, які ще з 9 лютого блокують Дрогобицьке сміттєзвалище, вкотре закликали спільно досягти компромісу на користь обох громад — Дрогобича та Брониці

Начальник відділу надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення

ДМР Микола Летнянчин повідомив офіційні дані щодо екологічної ситуації в місті, передає ДНК.

Зокрема посадовець наголосив, що за офіційними даними Дрогобицького міського управління Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області у місті відзначається ускладення епідситуації з інфекційної захворюваності. Складною є епідситуація із захворюваностю на кишкові інфекції в основному за рахунок гастроентероколітів бактеріальної та вірусної етіології. 78,2% захворюваностей припадає на дитяче населення. Також зареєстровано високий рівень захворюваності на сальмонельозну інфекцію, який перевищує серередньообласні показники в 2,2 рази. Зафіксовано ріст паразитарної захворюваності, на який має вплив забруднення довкілля. За І півріччя 2018 року ураженість паразитозами населення мм. Дрогобича та Стебника в 3 рази перевищує середньообласні показники. Періодично реєструються випадки лептоспірозу.

сміттєзвалище Брониці

Однак, присутні броничани, які спершу втрьох чергували «на посту», а з прибуттям начальника відділу надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ДМР з`явилось вже близько двадцяти, категорично відмовились від будь-яких переговорів щодо досягнення компромісу. Що не є дивним, оскільки це вже не перша відмова.

Від пропозицій провести реконструкцію, а відтак рекультивацію сміттєзвалища, яке знаходиться поблизу села Брониця, але є власністю міста Дрогобич, з подальшою його експлуатацією впродовж 2-3 років років під гарантією про закриття, допоки у місті збудують сміттєпереробний завод, броничани категорично відмовились. Важливим фактором є те, що згідно з усіма документами сміттєзвалище знаходиться на балансі Дрогобича і відповідальність за нього теж несе Дрогобич. Тепер, коли вперше за 30років Дрогобич з приходом до влади теперішнього керівництва міста зробив все для того, щоб провести рекультивацію, громада Брониці незаконно блокує сміттєзвалище. Про те, що блокування є незаконним виніс ухвалу суд іменем України, а рішення суду не виконується. А люди, які не виконують рішення суду, є злочинцями. Важливим фактором є те, що до незаконних дій броничан не приймає ніяких мір поліція та прокуратура, що тим сам дискредитує владу у країні як інституцію.

сміттєзвалище Брониці

При цьому, за словами Миколи Летнянчина, броничан закликали висунути своє бачення та свої умови щодо ситуації, яка склалася, однак вони знову відмовились не лише від компромісу, а взагалі від проведення будь-якої рекультивації та впорядкування сміттєзвалища, виголошуючи «нехай стоїть так, воно травою заросте». Однак броничани, напевно, не до кінця розуміють наскільки небезпечним для екології є не впорядкувати сміттєзвалище і що це призведе до масових інфекційних захворювань.

Щодо якості води, на яку скаржаться броничани, то на разі немає офіційних тверджень, а відтак не є гарантією, що вода забруднена саме через функціонування сміттєзвалища. Можливо, це спричинено іншими факторами впливу. Зокрема, важливим є те, що сміттєзвалище за рівнем розташування знаходиться нище, ніж населений пункт Брониці, тому стічні води зі сміттєзвалища не мають можливості потрапити у грунти села.

Тому закликаємо громаду Брониці вкотре обдумати пропозиції та висловити своє бачення щодо досягнення компромісу з громадою Дрогобича, допоки місто не оголосили зоною екологічного лиха.

Також закликаємо дрогобичан у ситуації, яка склалася, не стояти осторонь, адже від цього залежить наше майбутнє. Пам`ятаймо, що інфекція не обирає і якщо не впорядкувати сміттєзвалище та не очистити наше місто, постраждати можуть усі. Брониця також стане джерелом інфекційних захворювань та розповсюдить його, адже броничани працюють та навчаються в Дрогобичі і навпаки.